Суспільство

У Вінниці на другий день послаблення карантину мітинг: підприємці просили мерію відкрити базари. Фото

12 травня 2020, 10:40

Вранці 12 травня під стінами Вінницької міськради зібралися понад 100 підприємців. Люди прийшли з проханням до мерії – відкрити у місті непродовольчі ринки. Також деякі прийшли з питанням податкових канікул на період карантину. За словами підприємців, від мерії вони вимагають скасувати податки за квітень, травень і особливо за червень, щоб відновитися після карантину.

«Особисто мене цікавить два питання: податки на період карантину і виплати по частковому безробіттю. Їх отримати дуже важко, та ще й є погрози від Держпраці про те, що людей, які отримають виплати, будуть перевіряти особисто. Тому мене це непокоїть. Я, як підприємець, не маю права на допомогу від держави, а мої наймані робітники мають. Я що, не такі самі податки сплачую? Ми вже всюди були… на мітингах біля Кабміну, в наших депутатів. Але проблема залишається – підприємця ніде не чують, хоча підприємець – це головний інвестор України.

Від мера я хочу почути те, що міська рада підтвердила відміну Єдиного податку, який залежить від мерії, а не від Кабміну. Нехай вони скажуть, що скасували це податок за квітень, травень і за червень, бо нам ще треба після карантину ставати на ноги», – зазначила Тетяна Соболь, підприємець.

До стін мерії вінничани прийшли з плакатами «Кабінет Міністрів, почуйте нас. Ми підприємці малого бізнесу, платимо усі податки. У нас всі гроші залишилися в товарах. Нашим дітям також потрібно їсти», «Відкрийте непродовольчі ринки», «Кабмін, поживи два місяці без зарплати», «Чим годувати сім’ї?».

Вінничанка Тетяна працює на Центральному ринку. Розповідає, що боїться, чим далі платити за комунальні послуги. Тому її безпосередньо цікавить питання повноцінної роботи ринків. Зокрема, жінка розповідає, що підприємці не можуть довго «сидіти вдома», оскільки оренду ринок з них не бере, але коли усі вийдуть на роботу, то повинні будуть сплатити кошти за всі місяці «простою».

«Ми вимагаємо відповіді, за який кошт нам жити, годувати сім’ї? Яким чином ми будемо сплачувати комунальні послуги, якщо все літо просидимо вдома? Нас цікавить питання повноцінної роботи ринків.

Ціни для населення ми не піднімаємо, а тримаємо до останнього, бо обслуговуємо людей середнього класу. Але з нашого ринку не зняті ніякі платіжки. Тобто, якщо ще ринок «посидить», то він буде банкрут. Ми погоджуємося дотримуватися санітарних вимог, але ми хочемо працювати, бо куди нам зараз йти? Спочатку ми сиділи два тижні, потім два місяці, а що далі? Ринок з нас оренди зараз не бере, але з ринка вона не знята. Тобто, коли ми вийдемо на роботу, повинні будемо заплатити всю суму», – розповідає Тетяна, працює на Центральному ринку.

Підприємці зібрали написали звернення до міської влади та зібрали підписи, а також ініціативну групу, яка вестиме переговори з міською владою.

Нагадаємо, продуктові ринки у Вінниці працюють вже з 30-го квітня.

7 травня Уряд оприлюднив постанову щодо послаблення карантинних обмежень з 11 травня, хоча термін карантину продовжили до 22 травня. За рішенням Кабміну, з 11 травня приймати відвідувачів можуть кав’ярні та ресторани, але лише на літніх майданчиках та з дотриманням низки умов, перукарні, салони краси, магазини непродовольчої продукції. Для всіх є вимоги щодо роботи, серед яких – дистанція між відвідувачами, контроль за температурою працівників, наявність засобів індивідуального захисту та дезінфекції тощо.

Більше фото в слайдері.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: непродовольчий ринок карантин 
Матеріали по темі