Місто

У Вінниці на Київській відкрили муніципальну лабораторію

23 жовтня 2020, 14:20

У Вінниці, на четвертому поверсі міського лікувально-діагностичного центру, який розташований на вул. Київська, 68, запрацювала муніципальна лабораторія для ПЛР-тестування. Вінничанам, які отримують субсидії, аналіз робитимуть за половину ціни, а учасникам бойових дій – безкоштовно.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Раніше у місті не було муніципальної ПЛР-лабораторії і аналізи виконували або в обласному лабораторному центрі МОЗ, або у приватних структурах. Весною в рамках антикризової програми «Вінничани важливі» було прийняте рішення створити муніципальну ПЛР-лабораторію.

Місцем для неї було обрано четвертий поверх будівлі КП «Міський лікувально-діагностичний центр». На її облаштування виділили понад 4 млн грн. Ці кошти спрямовані на реконструкцію самого приміщення та на сучасне обладнання, в тому числі й на ампліфікатор. Нещодавно ремонтні роботи завершились, а персонал пройшов підготовку до роботи з новим обладнанням. Кілька днів лабораторія працювала у тестовому режимі, а з сьогоднішнього дня запрацювала на повну.

«Муніципальна лабораторія для проведення ПЛР-тестування вкрай необхідна в сучасних умовах епідемії COVID-19. Адже своєчасне виявлення дуже важливе. Це не лише допоможе у лікуванні хворих, а й у стримуванні поширення хвороби», – каже директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

За словами Вінницького міського голови Сергія Моргунова, лабораторію оснастили сучасним німецьким обладнанням.

«Лабораторію оснастили сучасним німецьким обладнанням останнього покоління, яке дозволяє проводити до 600 тестів за добу. Робота тут організована згідно з найсуворішими санітарно-епідеміологічними вимогами. Доступ до лабораторії обмежений. Біоматеріал для дослідження доставляють у герметичних ємностях. Окремий пункт забору є на базі діагностичного центру на першому поверсі, також відібрані зразки можуть надходити з центрів первинної медико-санітарної допомоги», – каже мер.

Вінничанам, які отримують субсидії, аналіз робитимуть за половину ціни, а для учасників бойових дій – безкоштовно.

Наразі потужності лабораторії будуть сконцентровані на виявлення коронавірусу, але в подальшому тут зможуть робити аналіз на виявлення збудників різних інфекцій і навіть на встановлення батьківства.

Читайте також: Вінничани займають чергу, щоб здати платний ПЛР-тест на коронавірус.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото ВМР

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: муніципальна лабораторія ПЛР-тест 
Матеріали по темі