Місто

У Вінниці на проспект Коцюбинського повернуть трамваї. Проект реконструкції

7 лютого 2020, 12:19

6 лютого виконавчий комітет Вінницької міської ради надав дозвіл на виготовлення документації щодо реконструкції проспекту Коцюбинського, площі Привокзальної та частини вулиці Соборної, де вона перетинається з вулицею Київською. Дозвіл виконкому - перший крок для того, щоб починати реконструкцію. В ескізному проекті видно, що в основу лягла ідея Івано-Франківської команди, яка, зокрема, пропонувала повернути на проспект трамваї, а також – облаштувати зупинку громадського транспорту біля набережної «Рошен» і дорожнє кільце біля Будинку офіцерів.

Нагадаємо, що івано-Франківська команда позиціонувала проспект Коцюбинського як «хребет» Замостя, на якому мають розвиватися комерційні та громадські активності. За задумом урбаністів, район слід розглядати як бізнес-центр. Крім того, архітектори пропонують зафіксувати лінію поверхневості, відновити квартальну сітку на вулиці, а різну ширину проспекту використати для створення місць відпочинку, розваг. Команда розробила профіль вулиці, в якому є дві виділені смуги: під трамвай (разоміз зеленим бульваром) та під тролейбус і автобуси. Паркування пропонується розмістити на сусідніх вулицях, а проспект розвантажити, залишивши по одній смузі руху авто в кожен бік. Таким човном комерційно пожвавляться сусідні до проспекту вулиці. Цікавою є пропозиція влаштувати дорожнє «кільце» на площі Перемоги.

Проект, представлений на виконкомі, буде доповнюватися і коригуватися, адже наразі не йдеться про точну дату його втілення і фінансування. На візуалізації видно, що посеред проспекту Коцюбинського може з’явитися зелена смуга – з деревами, газонами та місцями для відпочинку.

Зазначимо, що на проспекті Коцюбинського трамвайна колія існувала до початку 70-х років.

Генплан проспекту

Площа Героїв Чорнобиля

Площа Перемоги


Привокзальна площа

Площа Героїв Чорнобиля


Раніше у холі залізничного вокзалу презентували «Вінницьку милю» - 4 ідеї реконструкції проспекту Коцюбинського.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: реконструкція проспект Коцюбинського 
Матеріали по темі