Місто

У Вінниці на Привокзальній відкриють другий інклюзивно-ресурсний центр для дітей

27 червня 2019, 12:42

У Вінниці створять ще один інклюзивно-ресурсний центр. Розташують його за адресою вулиця Привокзальна, 30. Таке рішення підтримали депутати міської ради під час сесії 27 червня.

«Минулого року ми відкрили перший інклюзивно-ресурсний центр. Зараз виносимо рішення щодо створення другого, який буде на вул. Привокзальній. Хочу наголосити на тому, що послугами інклюзивно-ресурсного центру №1 користуються не лише діти з Вінниці, а й з сусідніх громад», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

У комунальній установі інклюзивно-ресурсного центру №2, за аналогією першого ІРЦ, проводитимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей (2-18 років) з особливими освітніми потребами. За її результатами кожній дитині у закладі освіти розроблятимуть індивідуальні програми розвитку, в яких буде передбачено кількість корекційно-розвиткових занять. Також у центрі надаватимуть психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у закладах дошкільної, загальної середньої та професійної освіти.

Діяльність інклюзивно-ресурсного центру забезпечуватимуть педагогічні працівники: вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи (сурдопедагоги, олігофренопедагоги, тифлопедагоги), практичні психологи, а також господарсько-обслуговуючий персонал.

Такі центри створюються з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах. У таких центрах розробляють рекомендації щодо програми навчання, особливостей організації психолого-педагогічної супроводу відповідно до потенційних можливостей психофізичного розвитку дитини.

У інклюзивно-ресурсному центрі також надаватимуть консультації педагогічним працівникам дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань організації інклюзивного навчання та батькам дітей з особливими потребами. Для цього вони проводитимуть конференції, семінари, тренінги, майстер-класи тощо.

Нагадаємо, що восени минулого року у Вінниці було створено інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребaми. Він розтaшовaний по вул. Келецькій,59, де нещодaвно було зaвершено реконструкцію приміщення тa облaштовaно усім необхідним устaткувaнням. Тут з дітьми зaймaються психологи, логопеди тa дефектологи.

Вiнниця.info

Теги: діти допомога на дітей Вінниця новини Вінниці  
Матеріали по темі