Місто

У Вінниці на Соборній почали встановлювати нові енергозберігаючі LED-світильники

3 вересня 2020, 17:00

У Вінниці по вулиці Соборній почали замінювати вуличне освітлення. Планують замінити 136 світильників на світлодіодні. Такі LED-світильники будуть економити електроенергію, а також змінювати яскравість світіння у різні години.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Вінниця спільно з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) реалізує масштабний проект з модернізації вуличного освітлення. Загалом у рамках проекту планується встановити ЛЕД-світильники на трьох магістральних вулицях – Соборній, Пирогова та Келецькій. Планується, що після запуску нової системи освітлення центральних магістралей місто буде економити близько 2 млн грн на рік.

Наразі роботи проводяться по вулиці Соборній. Раніше тут проклали підземні короби, в які перенесли усі повітряні лінії: кабелі інтернетпровайдерів та електромережі. Зараз замість старих ламп розпочали встановлювати енергоефективні ЛЕД-світильники.

По вулиці Соборній таких замінять 136 світильників. Вони будуть запрограмовані на зменшення яскравості світіння, що зменшує споживання електроенергії. Увечері, коли людей на вулиці багато, вони світитимуть на 100 %, у 22:00 – на 80 %, у 23:00 – на 70 %, потім на 50 %. Ближче до ранку яскравість збільшуватиметься.


Довідка.

НЕФКО – міжнародна фінансова організація, заснована у 1990 році урядами п'ятьох Північних країн: Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції. Основна мета – позитивно впливати на довкілля. Фінансують та реалізують виключно проекти «зеленого росту» та кліматичні проекти, надаючи пріоритетне значення проектам у Східній Європі, регіоні Балтійського моря, Арктичному та Баренцовому регіонах.

Вінниця.info, фото ВМР

Теги: світильники Соборна 
Матеріали по темі