Місто

У Вінниці на Стрілецькій облаштовують велосмугу на проїжджій частині

15 липня 2020, 10:54

У Вінниці, на вул. Стрілецькій, вул. Київська до вул. Замостянська почали облаштовувати велосмугу на проїжджій частині. Мають нанести розмітку та встановити дорожні знаки. Також там заплановано звузити проїжджу частину дороги.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Останнім часом в Україні загалом і у Вінниці зокрема активно використовують елементи системи «Traffic calming measures». Це європейський досвід, який включає комплекс заходів, спрямованих на створення умов для зменшення швидкості руху автомобілів. Звуження проїжджої частини – один із таких заходів.

Як зазначив архітектор Агенції просторового розвитку Максим Кравчук створення велосмуг за рахунок проїзної частини активно використовується в розвинених країнах, зокрема у Німеччині. Такий варіант не вимагає значних коштів, простий в реалізації, хоча і може бути застосований лише на вулицях з низькою інтенсивністю автомобільного руху.

«Вул. Стрілецька пов'язує північну частину Замостя з вул. Київська та центром міста, тому вона порівняно активно використовується велосипедистами, хоча і не забезпечена велоінфраструктурою. По вул. Стрілецька смуги руху мають надлишкову ширину - по 4,5 м, що не відповідає сучасним державним нормам. Це дає можливість відокремити на проїжджій частині велосипедні смуги та привести ширину смуг руху автомобілів у відповідність до нормативів. Менша ширина смуг стимулюватиме водіїв рухатися обережніше, а поява розмітки впорядкує велорух. Це підвищить безпеку для всіх учасників руху», - додав Максим Кравчук.

Головний спеціаліст відділу транспорту та зв’язку департаменту енергетики, транспорту та зв’язку міської ради Андрій Сорокін пояснив, що на вул. Стрілецька на відрізку від вул. Київська до вул. Замостянська звузять смуги руху для автівок до 3 метрів у кожному напрямку.

«Будуть створені велосмуги по 1,5 м, які з'єднають вул. Київську та вул. Замостянську. З непарної сторони вулиці будуть облаштовані паркомісця для автомобілів. Відповідно до нової організації дорожнього руху будуть встановлені дорожні знаки», - каже Андрій Сорокін.


Вінниця.info, фото зі сторінки Андрія Сорокіна

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: велосмуга розмітка 
Матеріали по темі