Місто

У Вінниці на Європейській площі безкоштовно перевіряють на ВІЛ

1 грудня 2021, 16:33

Сьогодні, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, мобільна лабораторія Вінницького обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом з 12:00 до 17:00 години працює на Європейській площі. Тестують безкоштовно, шляхом забору крові на ВІЛ, визначення маркерів вірусних гепатитів В, С та COVID-19.

У розпал роботи лабораторії журналістка Вінниця.info поспілкувалася з працівниками лабораторії та бажаючими зробити тест.

Біля синьої автівки мобільної лабораторії зустрічає містян Інна Іванівна, лікар-епідеміолог центру боротьби зі СНІДом та Ольга, соціальний працівник благодійної організації «100% Життя». Вони пропонують перехожим пройти тестування на ВІЛ інфекцію та відповідають на запитання.

«Ми працюємо вже декілька годин. Тестуватися прийшли на даний момент трохи більше 25 людей. Помічаємо, що здебільшого тестуються саме молоді люди», - розповідає лікарка Інна Іванівна.

«Враховуючи холодну та вітряну погоду людей менше ніж зазвичай. В теплу пору року набагато більше людей, але ми ще декілька годин працюємо, тому можливо щось зміниться», - зазначає Ольга.

Ми зустріли також студентів української академії лідерства, які приїхали до Вінниці дізнатися більше про місто. Близько десяти з них зробили тест на інфекцію.

Нам вдалося поспілкуватися з Максимом зі Львову та Ольгою з Хмельницького.

«Тестуємося усі перший раз на ВІЛ-інфекцію. Хочемо перевіритися задля моніторингу свого здоров’я. Ми ж свідома молодь», - ділиться Максим.


Орім швидкого тесту на гепатит С та ВІЛ інфекцію, тут можуть зробити тест на антитіла до «коронавірусу». Тестування на COVID-19 платне, його вартість 150 гривень. Результат готовий вже через 15 хвилин разом з довідкою.

Також, поряд Центр громадського здоров’я Вінниччини проводив інформаційну кампанію щодо вірусних захворювань – поширювали листівки з інформацією про ВІЛ, СНІД, гепатит В та С.

За інформацією МОЗ, на Вінничині за січень - жовтень 2021 року зареєстровано: 141 випадок ВІЛ-інфекції (9,2 на 100 тис. населення); 94 випадки СНІДу (6,1 на 100 тис. населення); 34 смерті від СНІДу (2,2 на 100 тис. населення).

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це нагода звернути увагу до проблем людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-інфекції. Саме раннє виявлення ВІЛ-інфекції та призначення антиретровірусного лікування ВІЛ-позитивній людині є запорукою збереження здоров’я та життя людини, яка живе з ВІЛ та допоможе вберегти від інфікування її партнера.

Міжнародним символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка. Цю емблему створив у 1991 році американський художник Франк Мур, який помер від СНІДу.

Червона стрічка — символ підтримки й солідарності з ВІЛ-позитивними людьми.

Департамент охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації надав наступні поради щодо захисту від коронавірусної хвороби конкретно для людей, які живуть із ВІЛ:

  • консультуватися з лікарем та регулярно приймати антиретровірусні препарати;
  • якщо захворіли на COVID-19, не скасовувати самостійно прийом жодних ліків, які вживали раніше.
  • створити запас препаратів для АРТ на 30–90 днів (дозволить уникнути черг під час походів за ліками);
  • вакцинуватись від грипу та пневмококової інфекції, оскільки ці хвороби часто зустрічаються у людей, які живуть із ВІЛ, та небезпечні тяжким перебігом;
  • зробити щеплення проти COVID-19.

Нагадаємо, Ігор Матковський, директор Вінницького обласного центру інфекційних хвороб раніше розповів про ситуацію з кількістю уражених вірусом імунодефіциту в регіоні та як такі пацієнти переживають короновірус.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: ВІЛ СНІД тестування мобільна лабораторія Вінниця 
Матеріали по темі