Суспільство

У Вінниці новорічні ялинки зі смітників заберуть, щоб подрібнити на тирсу

11 січня 2022, 11:45

Після 19 січня, коли в Україні традиційно завершуються зимові свята, люди масово починають викидати новорічні ялинки, якими прикрашали свої оселі. Якщо раніше дерева просто перегнивали на сміттєвих полігонах, останні роки, їх перетворюють на дорожню посипку, органічне добриво та альтернативне паливо.

«Тому просимо не викидати ялинки у сміттєві контейнери, а складати їх поруч. Пізніше, всі дерева заберуть. За необхідності, або, коли на майданчиках зібралося чимало хвої, управляючі компанії, чи голови ОСББ до нас дзвонять, і ми окремо приїжджаємо по ялинки. За допомогою спецтехніки ялинки подрібнюють на тирсу», - пояснив нам Ярослав Барановський, начальник відділу «Сміттєсортувальна станція» КУП «ЕкоВін».

Така утилізація сприяє як екології, та є економічно вигідною. Тирсою можна посипати доріжки, використовувати для опалення у котлах. А також, як компост. У цьому випадку необхідно ретельно звільнити гілля від залишків новорічних прикрас, ниток та пластику. Органічною добавкою підживлюють саджанці.

У певний період, новорічні ялинки також звозили до зоопарків, де деякі тварини живляться хвоєю. Проте, у звіринцях просять більше цього не робити. Адже, не всі дерева ретельно очищають від прикрас. А також, у деяких випадках, для декору, використовують штучний сніг. Це все небезпечно для організму тварин.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото ілюстративне.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця ялинки утилізація 
Матеріали по темі