Суспільство

У Вінниці пам’ятною ходою вшанували загиблих бійців-добровольців. Фото

14 березня 2019, 16:28

14 березня, в День добровольця, по всій Україні вшановують пам’ять перших бійців-добровольців, які загинули, захищаючи державу від агресора. У Вінниці відбулась пам’ятна хода. Звучали прізвища тих, хто в перших рядах за власною волею йшов на Схід боронити Україну.

«Насамперед, вони завжди в строю. Ми пам’ятаємо їх і не просто тримаємо дані про них десь. Їхня пам’ять ходить вулицями нашого міста. Роблячи кожен свій крок, ми пам’ятаємо, що робимо його не тільки за себе, а в пам’ять і тих, кого немає.

Тому ця хода була для тих хлопців, яких вже немає з нами. Була перекличка на Майдані Небесної сотні, ми називали, що вони в строю і прийшли сьогодні разом з тими, хто досі воює на Сході», – каже Олена Верлан, одна з організаторів заходу.

Батьки та учасники добровольчого руху, тримаючи в руках фото загиблих та прапори націоналістичних організацій, пройшлися від Майдану Небесної Сотні до площі Європейської.

На Європейській площі відбувся мітинг, де учасники піснями та гімном Січових стрільців вшанували пам’ять добровольців.

5c8a65844a53d.jpg

«Зараз ми маємо дані про 24-х добровольців з Вінниці, які загинули від початку війни на Сході. Але це ті, які в більшості визнані. Ще є ті, які, на жаль, не мають визнання або їхні імена невідомі. Ми ще збираємо інформацію.

Серед цих добровольців присутні і ті, хто не може добитися статусу учасника бойових дій. Є родини, які починають цю процедуру – родина вінницького добровольця, де продовжують боротьбу в пам’ять того, хто захищав нашу країну», – додає Олена Верлан.

Завершили мітинг покладанням квітів до пам’ятного знаку «Небесній Сотні та Героям АТО».

Нагадаємо, 14 березня зранку вінничaни, предстaвники влaди тa студенти прийшли нa поклaдaння квітів до пaм’ятного знaку «Небесній Сотні тa Героям AТО». Згодом на залізничному вокзалі Вінниці відбувся виступ оркестру Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України. Військові співали патріотичні пісні в пам’ять добровольців, які загинули на фронті, і тих, хто повернувся додому живим.

5c8a6592c90b6.jpg

5c8a659fcf423.jpg

5c8a65aa35ae0.jpg

Вінниця.info

Теги: доброволець АТО 
Матеріали по темі