Місто

У Вінниці пенсіонерам будуть організовувати табори відпочинку і навчання. Затвердили програму

26 березня 2021, 11:37

На сесії Вінницької міської ради 26 березня депутати затвердили Програму, яка передбачає проведення різноманітних навчань для людей 60+, також планується створення табору відпочинку, залучення вінничан поважного віку до активної участі у процесах розвитку громади та ухвалення рішень. Програму «Громада відкритих можливостей для людей похилого віку Вінницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки» розробив департамент соціальної політики Вінницької міської ради спільно із громадською організацією «Центр Поділля-Соціум».

Про це повідомляє департамент ЗМІ та зав’язків з громадськістю Вінницької міської ради.

«Це нова важлива Програма, ідея якої відображена у Стратегії «Вінниця 3.0». Я вважаю, що нам потрібна нова філософія по відношенню до людей поважного віку, або як кажуть у Європі «срібного» віку, це люди віком 60+. Ми в позаминулому році розпочинали таку роботу з нашим містом-побратимом Кельце, але, на жаль, пандемія не дала нам можливості більш активно працювати у цьому напрямку. Думаю, що прийнявши таку Програму, ми в першу чергу зможемо дати можливість людям поважного віку вести активне життя. Особливо це люди, які є одинокими, і наші органи соціальної політики та громадські організації, з якими ми співпрацюємо, повинні проводити відповідну роботу. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб кожен мешканець Вінницької громади комфортна почувався у нашому чудовому місті», - зазначив міський голова Сергій Моргунов.

За результатами опитувань серед людей поважного віку, проведених громадською організацією «Центр Поділля-Соціум», більшість відчувають нестачу сучасних знань у фінансовій та юридичній галузях, а також у психології, в тому числі з питань, які безпосередньо стосуються реалізації їх прав і можливостей в різних сферах життєдіяльності. Вінничани 60+ бажають знайомитись з сучасними інформаційними технологіями, цікавляться вивченням іноземних мов, вважають за необхідне навчитись користуватись електронними послугами, а також хочуть більше знати про правові питання.

«Пріоритетними напрямками та завданнями Програми є підвищення чутливості суспільства до можливостей та потреб людей похилого віку, покращення якості, різноманітності та доступності послуг саме цієї категорії. А також ми хочемо активізувати та практично долучити людей похилого віку до процесів розвитку громади, реінтеграції їх в активне життя міста. Хочу зазначити, що у нашій громаді вже діють та користуються попитом наявні майданчики для людей поважного віку, такі як шаховий клуб, організації ветеранів, послуги територіального центру, бібліотек та громадських організацій. Разом з тим, не у кожному мікрорайоні є можливості для освіти та дозвілля мешканців 60+, а ми плануємо зробити доступними ці послуги для всіх», - розповіла директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

Нагадаємо, минулого року вінницьким пенсіонерам подарували п’ять рожевих велобайків

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: програма пенсіонери люди похилого віку 
Матеріали по темі