Місто

У Вінниці, після Дня Європи, проведуть масштабну екологічну акцію. Фото

13 травня 2019, 11:23

У Вінниці готуються до довгострокової еко-акції «За чисте місто». Кожного місяця колектив волонтерів та активістів прибиратиме різні частини міста, де найбільше засмічують територію. Це загалом місця масового громадського скупчення.

Першим етапом стало прибирання набережної від Центрального мосту до півострову Бригантина. 11 травня за кілька годин кілька десятків людей зібрали до півсотні мішків із сміттям, яке розкидали самі ж місцяни та гості Вінниці.

Серед волонтерів своїм образом вразила вінничанка Людмила Поворознюк. Про екологічну акцію вона дізналась з соціальних мереж. Прибирати набережну приїхала на велосипеді у вбранні господині дореволюційного періоду.

«Я веду історичний блог, тому і прийшла у такому вбранні. До революції не було пластику. Люди бережливо ставилися до своєї землі. Розуміли цінність речей. А нині людям байдуже. Тому і засмічують навколишнє середовище. Бездумно викидають сміття. Проте, чимало вінничан почали сортувати, аби потім це сміття можна перебити. Вдруге, втретє, вдесяте. Адже, якщо ми цього не будемо робити, й самої землі скоро не стане», - пояснила Вiнниця.info Людмила Поворознюк.

Проводити еко-акції щомісяця пропонує Вікторія Гуменюк. Вона співвласник пабу, який знаходиться на воді в межі вінницької набережної.

«За цей рік, а точніше з березня, ми вже п’ять разів викликали пожежних, адже хтось умисно, чи навпаки спалює очерет. І кожного разу вогонь палав у ночі. Хлопці з служби порятунку – справжні герої. За лічені хвилини гасили вогонь, який міг би перекинутись на велику територію. А там гніздяться птахи, які прилетіли, почали гніздитися. У вогні і так загинуло чимало. Коли після ліквідації ситуації ми обстежували територію, знаходили чимало обгорілих качок, горобців. Було боляче. Адже протягом двох років, коли ми тут працюємо, ми підгодовуємо качок. Можна сказати, чимало з них вирощуємо практично від народження. Ми звикаємо до них, вони до нас. Тому не бояться, спокійно ходять терасою. І коли бачимо їх мертвими – трагедія. Важко, боляче», - каже Вiнниця.info Гуменюк.

Кілька тижнів тому згоріла саморобна хатинка рибалок.

«Рибалки сколотили такий собі навісик, для комфорту. Перед займанням пройшов гарний рясний дощ. Тому хоч очерет не зачепило. Але було дуже страшно. Тому, що могли собі тільки уявити масштаби пожежі, які б могли бути», - додала Вікторія.

Гуменюк зауважує, наступну акцію вирішили провести після Дня Європи, якій у Вінниці запланований з 18 на 19 травня.

«Думаю, подібні заходи слід проводити раз на місяць. Тому будемо звертатися до міськради із такою пропозицією. Запрошуємо до співпраці всіх небайдужих. Ми купимо різнокольорові сміттєві мішки, які розкладаються. І будемо сортувати сміття. Скло, до скла, пластик, до пластику, залізо, до заліза», - констатує Вікторія.

За 10 хвилин Ігор Осадчук, перший заступник начальника Держекоінспекції у Вінницькій області, зібрав 50-літровий мішок сміття. Він спільно із колегами своєї інстанції прийшли на акцію.

«Найбільше серед сміття: скло, пакети, одноразовий посуд, пляшки з-під алкоголю та солодкої води. Попри те, що поруч чимало смітників. підтримуємо подібні флешмоби. Це має бути громадянська позиція кожного мешканця Вінницької області. Якщо хочемо жити по-європейські. І починаючи з того, аби просто не смітити. Активісти з нашої інспекції виходять по різним локаціям Вінниці вчетверте від початку весняного сезону. І так протягом багатьох років. І кожного разу сміття багато», -наголосив Вiнниця.info Осадчук.

Екологи зауважують, привчати вінничан не смітити, потрібно з дитячого садочку.

«Маємо виховувати у діток еко-свідомість. Що б це було на рівні рефлексу, як почистити зуби. Для вихованців дитячих садочків та молодших класів, активісти навіть розробили спеціальні пізнавальні уроки про сортування сміття, яке сміття скільки розкладається», - пояснив еколог.

Зібране сміття 11 травня забрало на міський полігон відходів комунальне підприємство «Еко-Вінн».

Вiнниця.info

Матеріали по темі