Культура

У Вінниці планують почати дослідження документів 18 століття

12 березня 2023, 17:21

Музей Вінниці планує оцифровувати та досліджувати документи Вінницького магістрату другої половини XVIII та першої чверті ХІХ століття.

Про це повідомляється на сторінці музею.

«Мали зустріч з директором Центрального державного історичного архіву України, м. Київ (ЦДІАК) Ярославом Файзуліним. Результатом цієї зустрічі стала домовленість про тристоронню співпрацю – Музею Вінниці, Державного архіву Вінницької області та ЦДІАК – з метою оцифрування масиву документів, що стосуються Вінницького магістрату. Йдеться про 95 справ.

Перша частина містить документи, які є результатом діяльності магістрату у 1764-1799 роках: актові книги, рішення у справах міста і вінницьких міщан, присяги, декрети тощо.

Друга частина присвячена життю міста після загарбання краю Російською імперією: справи про відкриття Брацлавського намісництва, про вибори членів Вінницького городового магістрату, про відкриття Вінницької міської поліції, про хабарництво чиновників Брацлавського намісницького правління та багато іншого.

Першочергове завдання – оцифрування усіх вищезгаданих документів. Після цього їх можна буде досліджувати і заповнювати прогалини в історії Вінниці.

Висловлюємо щиру подяку Ярослав Файзулін за співпрацю та директору Державного архіву Вінницької області за допомогу», - йдеться в повідомленні.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото музею
Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: музей документи 
Матеріали по темі