Суспільство

У Вінниці показали «Індійське літо». Фоторепортаж

29 липня 2019, 16:22

З 25 липня у Вінниці в торгово-промисловій палаті проходить національна виставка-ярмарок «Індійське літо». Тут представлені прикраси, одяг, кава, а також меблі, виготовлені на теренах Індії, більшість з них ручної роботи.

При вході у приміщення Експоцентру одразу відчувається запах сандала та жасмину. Все тому, що при вході продають аромапалочки із запахом троянди, сандалового дерева, жасмину, кориці. Коштують вони 30 гривень за пачку.

Жінки метушаться біля столів із прикрасами. Є з чого обрати: представлено багато перстнів із камінням, браслети, підвіски та сережки. Виготовлені прикраси із металу – мельхіор. Ціна на прикраси від 100 гривень і більше.

«Часто підходять люди і запитують, чи є у нас каміння, яке підходить їм по гороскопу. У нас є кварц, авантюрин, агат, також є перлини, але вони вже йдуть штучно вирощені. Також є браслети із традиційного індійського дерева, пластику, стеклярусу. Є і шкіряні вироби, ексклюзивно – це ручки, блоктоти та шкатулки, вони продаються в комплекті: ручка з блокнотом або із дзеркальцем», – розповідає Вінниця.info Анна, консультант.

Далі по коридору продають каву в зернах та чай. Багато відвідувачів зустрічаються біля одягу. Переважно він для жінок – кафтани із традиційним індійським орнаментом, спідниці, сукні. Ціна переважно від 200 гривень.

«Чому жінки дуже люблять індійський одяг, тому що він виготовлений із натуральної тканини. У спеку в Індії в синтетиці ходити неможливо, тому вони виготовляють одяг із натуральних тканин. Популярними серед покупців є хлопкові туніки, їх переважно беруть, коли їдуть на море. Є класичні індійські спідниці. На них ще кажуть «юбки молодості», оскільки наші бабусі обов’язково носили такі спідниці. А для літа це ідеальний варіант. Є також кафтани, виготовлені із натуральної віскози із додаванням шифону», – розповідає Наталя, продавчиня.

Також тут продають ковдри, жіночі шалі, серветки – все ручної роботи та з натуральних тканин, –кажуть продавці.

Найбільше, що привертає увагу відвідувачів – меблі та високі вази. Ціни тут також високі… Адже переважно меблі тут антикварні. Комоди виготовлені із тикового дерева, з якого колись будували палуби кораблів. Воно місце і довго прослужить. Ціна, звісно, відповідає якості – найбільша 28 тисяч гривень. Є також вироби із червоного дерева. Більшість із них – комоди, столи, тумби і табурети, вони розписані власноруч, деякі з них прикращені бронзою.

Але за повну ціну майже не продають нічого. Роблять великі знижки: якщо ваза, власноруч розписана із додаванням бронзи, коштує 16 тисяч гривень, то продають її за 13 тисяч гривень.

Загалом ціни на антикварні меблі від 3 тисяч гривень до 28. Покупців на такі речі мало, але вони є, зазначають продавці.

«Їздимо із виставкою ми вже 4-й рік, від маленького міста до найбільшого: Київ, Харків, Львів, Одеса – міста, де багато туристів. У Вінниці ми вдруге. Якщо говорити про інші країни, то були достатньо часу в Росії, Грузії, Вірменії – більше наші виставки спрямовані на країни Азії. Але також вони проходять і на інших континентах – Австралія, Бразилія, Америка, Китай, тільки вже інші організатори. Про нашу виставку знає весь світ.

Достатньо багато часу ми знаходимось в дорозі. На жаль, виставки проходять лише влітку, але плануємо, що і зимою спробуємо.

Перевозимо ми речі з Індії через море, в контейнерах. Все привозять в Одесу у порт, а звідти ми веземо по містах, наймаємо фуру. А ми переїжджаємо потягами, автобусами. Не завжди дорога окуповується, бувають «провальні міста», але ми намагаємося завжди робити рекламу, бо вона є двигуном продажі», – розповідає Вінниця.info Фаріда, керуюча індійською виставкою.

Виставка працюватиме по 4 серпня, щоденно з 11:00 по 19:00. Вхід вільний.

Вінниця.info

Теги: виставка Індія прикраси меблі 
Матеріали по темі