Місто

У Вінниці показали, як перетворять простір між Будинком офіцерів та «Ювілейним»: павільйон, майданчики і перекрита вулиця. Фото

1 липня 2019, 19:35

1 липня у Вінниці представили ідею створення публічного простору між Будинком офіцерів та будинком побуту «Ювілейний». Отримали її в результаті проведення архітектурного конкурсу. Найбільш вдалою визнали візію київської команди. Однією з головних задач стало облаштування території з павільйоном, який слугував би місцем для проведення різних заходів. Щоб отримати повноцінний публічний простір, частину вулиці Винниченка перекриють.

«Результат конкурсу – це не якийсь один проект, що виграв. Це все ж таки, збір певного досвіду. В усіх трьох ідеях фіналістів буде підкреслено те, що було позитивним і що було негативним.

Сьогодні ми маємо концепцію. Намагання знайти філософію цього місця для того, щоб подалі розробити фінішний продукт.

Зараз цієї території не існує. Вона буде створена після того, як закриється вулиця і почнеться реалізація ідеї. Основою майбутнього проекту стане саме бачення команди з Києва», - розповів Вінниця.info член журі, архітектор Євгеній Совінський.

Окрім павільйону, біля Будинку офіцерів планують облаштувати територію для дітей і підлітків, місце для пасивного відпочинку.

Так описують свій проект переможці:

«Створюємо площу і районного, і міського масштабу, тож більше не треба буде заради відпочинку на свята, їхати в центр. Площа стає місцем зустрічі різних цільових аудиторій, потреби кожної задоволені.

Транзит перестає бути єдиною функцією, додаються цінності: відчуття спільності, довіри та співучасті у прийнятті рішень. Весь майдан Перемоги стає місцем, де кожен мешканець стає частиною єдиної громади. Це об’єднання, немов злітна смуга літака, стане стрімкою смугою до стрімкого розвитку району.

Весь майдан Перемоги, включно з територіями за перехрестям, об’єднуємо цілісним мостінням. Між будинками Офіцерів та Побуту буде чітко окреслене коло площі, а в середині неї невеликий затишний зелений «острів». На площі запускаємо дві активні сили: озелення та активний простір.

Для дітей є майданчик біля літака, для підлітків – свій альтернативний простір із скейтпарком та освітленням – злітною смугою. Для відвідувачів концертів у Будинку офіцерів – комфортні зони очікування, для малих компаній та пар закоханих – потаємний острів на площі. Для активних мешканців – площа та павільйон для проведення подій, а для туристів – інфопоінт з кафе.

Ґанок перед Будинком побуту піднімаємо на рівень входу, що дасть можливість відкрити фасади і зробити вуличні кафе-тераси. Зі сторони вулиці Замостянської «зрізаємо» кут ґанку, що заважає руху пішоходів та влаштовуємо пандус.

Сходи частково пере створюємо на амфітеатр зі східцями для сидіння та деревами. В павільйоні не буде сходів, порогів та перепадів висоти в середині приміщення.

По контуру майдану робимо велодоріжку, а зупинку «Некстбайк» переносимо на сторону Замостянської біля павільйону».

Керівник «Агенції просторового розвитку» Олександр Коротких зазначає, що реалізувати проект планують протягом двох років, все залежить від можливостей бюджету.

«Все має відбуватися поступово. Для міського середовища дуже важливо, щоб проект створювався логічно. Сьогодні відбувся архітектурний конкурс. Визначений переможець. Переможець має розробити ескізний проект, але він має врахувати всі зауваження журі і спільноти архітекторів. Проект також розглядатимуть місцеві жителі Замостя.

Після того, як ескізний проект буде представлено на широкий розгляд, він буде вважатися прийнятним.

Робоча документація буде розроблятися вже у наступному році. Є наміри реалізувати цей проект протягом двох років. Це було б дуже бажано для того, щоб сформувати вхідну групу на вулицю Замостянську, яка в процесі реконструкції, з іншого боку – створити стандарти майбутньої реконструкції проспекту Коцюбинського», - пояснює архітектор.

Два інших варіанти створення публічного простору


Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: реконструкція ремонт  
Матеріали по темі