Суспільство

У Вінниці показали, як працює робот-хірург. Фото

18 березня 2019, 15:24

В приватній клініці міста Вінниці запустили в роботу сучасне лапароскопічне обладнання - операційного робота-хірурга Da Vinci. Станом на 18 березня там вже провели кілька гінекологічних операцій і показали, як працює система. Роботом управляє лікар-хірург. Технологія переводить рухи рук хірурга в більш дрібні, точкові рухи крихітних інструментів всередині тіла пацієнта. Для України таке обладнання унікальне і є лише у Вінниці.

Завідувач хірургічного відділення клініки «Інномед» Андрій Григоренко розповів, що операції можна проводити на будь-яких органах черевної порожнини.

«На сьогоднішній день така хірургія є «золотим стандартом» в онкоурології, тобто при простатах. Онкогінекології, грудній хірургії, торакальній хірургії та інших.

Система дозволяє зробити рухи хірурга з обертом інструментів на 360 градусів, які не можливі при оперативному втручанні відкритим доступом. Найбільші переваги – можливість виконання оперативних втручань у важкодоступних місцях», - говорить лікар.

Апарат привезли з США, він вживаний. Придбали робота-хірурга завдяки допомозі інвесторів. Оперативні втручання в клініці вже виконували.

«Це були оперативні втручання в гінекології. Вони пройшли успішно. Плануємо провести оперативне втручання при раку простати, раку кишківника», - говорить Андрій Григоренко.

5c8fade5afccf_original_w859_h569.jpg

Він додає, що робота на такому операційному обладнанні потребує від фахівців додаткового навчання.

«Наша група хірургів провела стажування в Ізраїлі, Америці, Бельгії, тобто, підготовлена група спеціалістів – урологи, гінекологи. Є свої особливості, які треба знати», - каже А. Григоренко.

Наразі фахівці розраховують, скільки буде коштувати операція. Попередньо, 3-4 тисячі доларів. Варто зазначити, що за кордоном такі оперативні втручання обходяться у 10 тисяч євро.

«Робот складається з трьох частин: сам робот, консоль пацієнта, на яку передаються рухи хірурга. Чотири «руки», до який прикріплені: камера, що передає відео зображення в 3D на консоль хірурга. До робота під’єднують від одного до трьох інструментів.

Сьогодні перед роботом стоїть муляж, на якому тренуються накладати шви та зашивати різні розрізи», - додає директор медичного центру Євгеній Антонюк.

На презентації робота-хірурга був також голова Вінницької ОДА Валерій Коровій. Він розповів, що сьогодні у державні медичні заклади також купують сучасне обладнання.

«Сьогодні у хірургічному корпусі лікарні ім. Пирогова ви побачите нове обладнання, яке було придбане на протязі останніх двох років. Витратили майже 300 мільйонів гривень.

Життя не стоїть на місці і рушієм цього прогресу є конкуренція. Ми не повинні боятися нових підходів і форм в галузі охорони здоров’я. Маємо стимулювати розвиток приватної медицини», - наголосив посадовець.

Нагадаємо, для Вінниці, та і України в цілому таке обладнання є унікальним. Клініка «Інномед» придбала його наприкінці лютого.

Вiнниця.info

Теги: робот-хірург 
Матеріали по темі