Місто

У Вінниці показали, яким буде парк «Хімік»: кав’ярня, «лава добросусідства» та «острів піску». Фото

23 лютого 2019, 20:20

23 лютого у Вінниці представили фінальну концепцію парку «Хімік», над якою працювали урбаністи трьох команд і місцеві мешканці. Врешті, основою для майбутнього перевтілення локації став проект одеситів. Він передбачає створення оригінальної «лавки добросусідства», кількох дитячих майданчиків, спортивної зони, встановлення тренажерів.

Парк умовно ділять на три зони – «вибух», «реакція» та «розчинення», об’єднавши все назвою «Хімія соціальних зв’язків».

Вхідна композиція парку залишається незмінною, просте змінює своє призначення. Архітектори пропонують відкрити там кав’ярню. Новий паркан не обтяжує простір – він низький і слугує лавками, на яких можна сидіти з обох сторін.

Головна алея також набуває інших змістів. Тепер це не транзитна лінія, від початку якою можна проглядіти увесь парк.

«Головна алея залишається, але урізноманітнюється. Вона об’єднує всі важливі для нас контексти. В нас історично існувала пряма транзитна вісь. Ми хотіли зробити щось контрастне, щось зовсім інше. Подумали, що річка – це дуже вдала алегорія. Посередині пішохідної частини будуть невеличкі клуби, які легко обійти.

Базуючись на ідеї вінницької команди про ієрархію доріжок, ми пропонуємо щоб дві головні алеї були з більш твердого покриття. Історичну частину ми фіксуємо одним видом мощення, а нову – іншим. Другорядні доріжки також важливі, але вони трішки вужчі і там будуть використовувати інші матеріали. Гумове покриття дуже зручне для заняття спортом і трохи надає кольору, яскравості в наш парк», - розповідає учасник одеської команди Євген Чернат.

Дитячий майданчик. Урбаністи пропонують встановити такі елементи як гойдалка-гніздо, звичайна гойдалка, балансир, «Торнадо», сітку з канатів, турніки, лави.

«Сітка з канатів – елемент, який привертає багато уваги. Він цікавий, дитина може сама придумати, як з ним гратися. Це дуже важливо, що уявляє свою гру, а не сценарій розваг, який їй запропонували.

Також вертикальний стовпчик – хто швидше до верху доліз, дзвонить у дзвоник і перемагає», - продовжує Євген.

На спортивному майданчику облаштують поле з двома воротами.

«Не потрібно витрачати багато коштів на якесь покриття. Це просто буде ґрунтове, природне покриття. Ми зробимо лише розмітку. Міні-трибуни. Майданчик для воркауту – з гімнастичними кільцями, рукохід.

Все це убуде мати природний вигляд, бо в парку головна цінність – природа», - додає хлопець.

Родзинкою стане велика, протяжна «лавка добросусідства». Об’єкт буде невисоким, а місцями в рівень землі. У середині – ще один дитячий майданчик, будиночок-альтанка, сцена, «острів піску», карусель.

«Одеська команда настільки творча виявилася, що просто вистрілювала ідеями. Одні були шокуючи ми, інші провокативними, деякі – дуже влучні. Ми обговорювали з ними безліч моментів. Саме цікаве, що вони дають назви об’єктам. Не створити просто лавку, а «лавку добросусідства», яка неперервна і об’єднує всіх. Нагадує про те, що мешканці довкола об’єдналися навколо ідеї, щоб зробити парк своєї мрії.

Одна справа пісочниця, зовсім інша – «острів піску». Дитину приводять на «острів». Там поряд рослини, є дерев’яні колоди», - зазначає фахівець «Інституту розвитку міст» Тетяна Волошина.

У віддаленій частині парку буде майданчик для вигулу собак. В планах також – встановлення вбиральні.

Зазначимо, що у фінальній концепції розвитку парку одесити поєднали також ідеї вінницьких і київських урбаністів.

Директор «Інституту розвитку міст» Аліна Дяченко нагадала, що на повноцінне оновлення парку потрібен час, локацію реконструюватимуть поступово. На першу чергу передбачено близько 3 мільйонів гривень. Половину суми профінансує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), інша частина – з міського бюджету. Попереду – створення проектно-кошторисної документації, яка і визначить остаточну вартість робіт, які пропонують зробити на «Хіміку». До базового благоустрою території приступлять вже влітку.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: парк Хімік проект  
Матеріали по темі