Суспільство

У Вінниці поверхню річки Південний Буг вкрила коричнева піна. Екологи з’ясовують причини. Фото

20 березня 2019, 13:35

На поверхні річки Південний Буг в Вінниці біля Київського мосту з’явилась пінна плівка світло коричневого забарвлення. Вінничанин Роман Ворона виклав фото брудної річки в соцмережу 19 березня. Менше як за добу, публікацією поділились більше 5 тисяч користувачів.

«Запаху не було. А сама субстанція піни була чимось схожа на шмаття поролону. Ці фото мені скинули знайомі. Але подібну ситуацію я бачив у районі пляжу «Хімік», - розповів Вінниця.info Роман Ворона.

5c922667a461b.jpg

Редакція Вiнниця.info звернулась за коментарями до фахівців.

Керівник Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг Андрій Магера, зауважив, що на власні очі бачив пінні плями на річці. Тому терміново викликали спеціалістів з екологічної інспекції.

«Я на посаді з жовтня місяця. Нічого подібного раніше не було. Коли телефонував до екологічної інспекції, там зауважили, що це може бути промивочні води скинув «Водоканал». Наразі проводяться дослідження та експертизи води. Вони встановлять справжню причину», - зауважив Магера.

Від мешканців скарги до Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг не надходили.

Перший заступник начальника державної екологічної інспекції у Вінницькій області Ігор Осадчук повідомив Вiнниця.info, що їх лабораторія і лабораторія басейнового управління відібрали проби води для досліджень.

«Результати досліджень будуть не раніше як через 5 днів», - повідомив І. Осадчук.

Станом на 10 ранку 20 березня на місцях, де були зроблені попередні фото, стан води – візуально задовільний. Ні піни, ні слідів від неї немає.

Фото з сторінки Романа Ворони, зроблені 19 березня

5c92268f7cde0.jpg

Фото Вiнниця.info 20 березня

5c9226a19944d.jpg

5c9226b92f078.jpg

Вiнниця.info

Теги: річка Південний Буг бруд екологія 
Матеріали по темі