Місто

У Вінниці повідомили про «замінування» всіх навчальних закладів. Дітей евакуювали, приміщення перевіряють. Фото

20 січня 2022, 11:40

Вранці, 20 січня, у Вінниці поліцейські, вибухотехніки і рятувальники перевіряють будівлі всіх навчальних закладів міста на наявність вибухонебезпечних предметів. Дітей з навчальних закладів евакуювали подалі від будівель. Батькам учнів початкової школи в чатах написали, що навчання сьогодні вже не буде.

Причина – на електронну пошту поліції приблизно о 10.30 годині надійшло повідомлення про «замінування» всіх навчальних закладів міста Вінниці.

«Ми сиділи в класі, неочікувано задзвонив дзвінок декілька разів. Вчителі сказали зібратися, взяти речі і виходити на вулицю. Тепер стоїмо чекаємо тут в парку, поки прийдуть батьки або хтось з рідних, щоб розписатися що забирають нас додому. Уроків сьогодні вже не буде», - каже учениця 8-го класу 2-ї школи Олександра.

Раніше в Управлінні СБУ у Вінницькій області повідомляли, що останнім часом відбувається штучне зростання кількості повідомлень про псевдомінування об’єктів соціальної інфраструктури і це є інструментом гібридної агресії, яку Російська Федерація веде проти України

«У результаті ретельних перевірок з боку СБУ, НацПолу та інших уповноважених на це органів державної влади ці повідомлення не підтверджуються на практиці, а мають на меті створити напругу й панічні настрої в суспільстві.

Звертаємо увагу: повідомлення про псевдомінування – поширений інструмент в умовах гібридної агресії, котру Російська Федерація веде проти України. За таких умов вкрай важливо, аби українське суспільство чітко це усвідомлювало.

Закликаємо громадян зберігати спокій. І окремо звертаємось до ЗМІ з проханням ретельно перевіряти подібну інформацію, аби зі свого боку не сприяти реалізації ворожих спеціальних інформаційних операцій.

Служба безпеки України і, зокрема, Антитерористичний центр при СБУ, разом з Національної поліцією в рамках свого функціоналу щоденно відпрацьовують кожне з таких повідомлень», - повідомляли в пресслужбі відомства.

Загалом, за 2021 рік в Україні було зафіксовано понад 1100 анонімних повідомлень про мінування об’єктів. СБУ встановила, що більшість повідомлень надіслано користувачами інтернету, які перебувають на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

З початку цього року станом на 18 січня зафіксовано 184 неправдивих повідомлення про готування теракту. Жодне з них не підтвердилось.

Гімназія №17

Школа №2

Школа №18

Школа №33

Нагадаємо, вчора ввечері на Космонавітів евакуювали всії мешканців багатоповерхівки через повідомлення про замінування. А сьогодні вранці Мегамол.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: замінування шкіл у Вінниці 
Матеріали по темі