Суспільство

У Вінниці повторно перевірили пляжі: вода не відповідає нормам для купання

27 червня 2019, 17:44

За результатами лабораторних досліджень, наданих Державною установою «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України», в червні поточного року встановлена невідповідність якості води на 3-х пляжах міста, а також на Вишенькому озері.

Про це йдеться на сайті Держпродспожив служби у Вінницькій області.

Невідповідність якості води річки Південний Буг в місцях купання людей на пляжах міста та на Вишенському озері по мікробіологічним показникам:

  • на пляжі «Центральний» індекс лактозопозитивної кишкової палички становить 20000 в куб. дм, при нормі не більше 5000 в куб. дм, згідно вимог "Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів", затверджених Наказом МОЗ України від 19.06.1996р. №173;
  • на пляжі «Гонти» індекс лактозопозитивної кишкової палички становить 42000 в куб. дм, при нормі не більше 5000 в куб. дм, вміст ентерококу становить 23000 в куб.дм, при нормі менше 300 в куб.дм;
  • на пляжі «Хімік» індекс лактозопозитивної кишкової палички становить 44000 в куб. дм, при нормі не більше 5000 в куб. дм, вміст кишкової палички становить 3600 в куб. дм, при нормі менше 300 в куб. дм.
  • на Вишенському озері індекс лактозопозитивної кишкової палички становить 19000, при нормі не більше 5000 в куб. дм.

Встановлена невідповідність якості води річки Південний Буг в місцях купання людей в усіх зонах відпочинку по органолептичним показникам: запах становив 3 бали, при нормі не більше 1.

Також, на вказаних пляжах відмічалась невідповідність по БСК – 5 (біохімічна потреба в кисні), яка становила 8,75-14,75 мгО2/куб .дм, при нормі не більше 6 мгО2/куб. дм.

Виявлені яйця аскарид у водоймах на пляжах «Гонти» та Вишенському озері. При лабораторних дослідженнях грунту встановлено мікробне забруднення (виявлені бактерії групи кишкових паличок ) на пляжах «Центральний», «Гонти» (також виявлено ентерокок), береговій зоні «Вишенського озера» (також виявлено ентерококи). На березі Вишенського озера в грунті виявлено яйця аскарид та підвищений вміст міді (3,45 мг/кг, при гранично допустимій концентрації не більше 3,0 мг/кг).

Вміст залишкової кількості пестицидів у грунті на пляжах не перевищує допустимі рівні.

Беручи до уваги незадовільну якість води, з метою недопущення виникнення інфекційних захворювань та погіршення стану здоров'я населення, купатись на пляжах «Гонти», «Хімік», «Центральний» не дозволяється. На територіях вказаних зон відпочинку, а також на Вишенському озері наявні таблички із написом «Купатись заборонено».

Вінниця.info

Теги: пляж Вишенське озеро перевірка 
Матеріали по темі