Суспільство

У Вінниці представили меморіальний проект «Хайтарма. Повернення». Фото

17 травня 2019, 18:25

17 травня у Вінниці, на площі Майдан Небесної Сотні, відбулося відкриття меморіального проекту «Хайтарма. Повернення». Цей проект присвячений Дню боротьби за права кримських татар.

Розпочали захід із кримсько-татарського гімну, хвилини мовчання та віршів.

«Відзначаємо роковими депортації кримських татар, про які Вінницький регіон дізнався про це ближче у2014 році, коли сюди переїхали після окупації Криму. Ми вирішили зробити такий спільний проект, щоб нагадати людям про трагічний день в житті кримсько-татарського народу, який стався у травні 1944 року. фактично, геноцид з боку радянської влади, це не тільки відносно кримсько-татарського народу, а й українців та інших націй, ми це прекрасно знаємо», – зазначає одна з організаторів проекту Юлія Піскунова.

В проекті представлено дві виставки. Перша – символи депортації, тобто все, що розповідає про депортацію, про те, що люди брали із собою за 15 хвилин, які їм давали для зібрання – це Коран, земля. Останній стенд – це вже теперішня окупація Криму.

Друга виставка – портрети політв’язнів окупованого Криму. Історія про тих людей, які виступають проти окупаційної влади в Криму сьогодні. Представлено кілька стендів, на яких розміщені портрети політв’язня окупованого Росією Криму.

Як зазначили організатори, мета виставки – розповісти перехожим, молоді про те, що сталося із кримсько-татарським народом. Рзповісти про незаконно затриманих та засуджених російською владою українців та кримських татар і нагадати про долю політичних бранців, які Кремль утримує за ґратами за їх проукраїнську позицію.

День боротьби за права кримськотатарського народу – щорічно відзначається 18 травня, у річницю депортації кримських татар радянським тоталітарним режимом 18-21 травня 1944 року. Він був започаткований 16 травня 2014 року Указом виконувача обов'язків Президента України Олександра Турчинова, напередодні 70-ї річниці виселення кримських татар з півострова.

Вінниця.info

Теги: проект кримські татари 
Матеріали по темі