Суспільство

У Вінниці презентували 4 книги, в яких зібрали спогади та щоденники очевидців Голодомору 1932-1933 років

19 листопада 2019, 18:01

19 листопада у Вінниці презентували 4 книги до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Зокрема, в одній з книг автори зібрали 7 щоденників очевидців Голодомору – люди вели нотатки, починаючи з 1929 року до 1933.

«Ці видання які присвячені саме історії Голодомору 1932-33 років, вшанування пам’яті жертв. Одна з книг «Репресовані щоденники» – це сім щоденників очевидців Голодомору в Україні, це люди, які вели свої нотатки починаючи з 1929 року і власне в 1932-33 році. Вони пережили Голодомор, щоправда частина не пережила репресії 1937 року. Власне, ці щоденники до нас дійшли завдяки тому, що були складовою частиною кримінальних справ проти цих людей, оскільки зрозуміло, що за такі свідчення в радянські часи карали. Карали через те, що люди описували, як відбувалися колективізація, процес вилучення, так званих «надлишків», процес хлібозаготівлі, тобто суцільна примусова колективізація, виселення людей, відбирання реманенту – все це збережено в щоденниках», – розповідає Вінниця.info Богдан Короленко співробітник Українського інституту національної пам’яті.

У книзі «Людяність у нелюдяний час» зібрано 170 свідчень від людей, які в часи Голодомору допомагали своїм ближнім, абсолютно чужим людям, ділилися останнім шматком хліба, аби не померти з голоду. Книга має друге видання, в нього додатково включена інформація ще про 40 таких «благодійників». В загальному – це інформація про 180 людей, які рятували інших в часи Голодомору.


Третє видання «По той бік себе», авторкою є українська дослідниця Ірина Рева. У книзі авторка аналізує, як Голодомор вплинув на ментальність українського суспільства, які буди культурні наслідки, соціальні та психологічні.

Книга «Спротив геноциду» про те, як українці чинили спротив комуністичному тоталітарному режимові.

Всі чотири видання видані Українським інститутом національної пам’яті. Богдан Короленко зазначає, що інститут розповсюджує таку літературу, як правило, у бібліотеки.

«Власне, у нас зараз є філії Українського інституту національної пам’яті в регіонах, яких 5 і ми через них розповсюджуємо дану літературу. До нас можуть звертатися бібліотеки, можливо шкільна бібліотека, районна чи обласна. Все відбувається безкоштовно.

Також всі ці видання в оцифрованому вигляді, на сайті Українського інституту національної пам’яті. Можна перейти за посиланням і в хорошій якості ці видання скачати», – додає Короленко.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: книга презентація Голодомор 
Матеріали по темі