Суспільство

У Вінниці презентували фільм про Голодомор, яку зняла багатодітна родина. Фото і відео

27 листопада 2020, 19:57

27 листопада о 19 год. у Вінниці презентували короткометражну стрічку «Наша земля». 9-хвилинний фільм зняла місцева багатодітна родина. Таким чином вирішили навчити дітей берегти життя близьких і вивчити історичну ціну українського хліба. У своєму кіно показали трагічні моменти початку першого Голодомору в Україні. Четверо дітей, мама і тато стали його головними героями. Самі писали сценарій і монтували кіно. Напередодні офіційної прем’єри на сімейний показ запросили Вінниця.info.


Ми вже писали про цю родину, коли вони якраз завершували монтаж стрічки. Коли завітали до них додому, найбільше уваги до себе привертала 11-річна Катя. У цьому будинку вона головний тик-токер. Знімати відео для неї улюблене заняття останні кілька років. Це захоплення і стало стартом для створення чергового сімейного кінофільму «Наша земля». Папа, мама, дві сестри і молодший брат не поїхали в авто-турне по Європі. Чи не побували у Венеції, про яку мріяли. Батьки вирішили виділити цей бюджет на вивчення дітьми історії України. Власними емоціями.

«Ми той бюджет, що планували витратити на подорож, витратили на створення цього фільму. Ніякої підручник так розповісти, як невелика стрічка. І це, як раз сьогодні це сучасний механізм передачі інформації», - каже голова родини Андрій Білоножко.


В основу «Нашої землі» лягло життя також багатодітній сім'ї за часів початку Голодомору в Україні, у якої бійці НКВС відібрали все зерно. Білоножки не тільки зіграли ролі у фільмі. Старша дочка, 14-річна Віка стала його автором. Займається в театральному гуртку, мріє стати актрисою. Як пишуться сценарії - знає. На кілька днів закрилася в кімнаті детально вивчаючи історію тих років. І коли надала півгодинної матеріал, його вирішили скоротити до дев'яти хвилин.

«Ми дуже його скорочували. Мене це дуже дратувало. Я це сиділа, виписувала. Ці римарки. З емоціями. Описом подій. Це дратувало, що його скорочують. Але розуміла, інакше просто ніяк», - зауважує Вікторія.


Роль молодшої доньки дісталася Мілані. Дівчинка на екрані і в житті пережила справжні емоції.

«Там було найстрашніше, коли на папу направляли пістолет. Це було саме знервований», - хапається за голову Мілана.


Катерина не потрапила в історичну частину фільму через модну зачіску «каре». З мамою вони зіграли героїнь в сучасності. За сюжетом дівчинка вередує. Замість борщу вимагає суші. Але стала головною в монтажі фільму. Для цього спеціально вивчала професійну програму «Прайм». Кожну сцену відчула серцем.

«Мене цей фільм реально навчив добре ставитися до їжі. І пам'ятати про наших предків. Пам'ятати про наше минуле. Нашою Україною», - каже дівчинка.


Батьки і не думали, що зйомки всією сім'єю не тільки допоможуть дітям краще пізнати історичну ціну українського хліба. Під час створення фільму Білоножки ще більше об'єдналися.

«Це був такий цікавий експеримент для всіх нас. Так, це було утомливо трохи. Але разом з тим цікаво. Те, що нас об'єднало», - пригадує мати Марія.


28 листопада сім'я запалить свічку пам'яті жертв Голодоморів в Україні. У цей день поминають всіх тих, хто не зміг пережити штучно створений геноцид цілої нації.


Новини в зручному форматі в нашому телеграм каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Теги: Вінниця родина багатодітна сімейне кіно Голодомор 
Матеріали по темі