Суспільство

У Вінниці презентували концепцію інноваційно-технологічного парку «Кристал» та підписали Меморандуми з 6 університетами. Фото

16 грудня 2019, 13:07

16 грудня у Вінниці пройшла фінальна презентація проекту «Вінницький інноваційно-технологічний парк». Проект розроблявся у рамках програми «Польська допомога з розвитку 2019» Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Під час зустрічі, відбулося підписання меморандумів із шістьма вінницькими університетами про співпрацю у питанні ефективного наповнення екосистеми майбутнього технопарку «Кристал» – першого в Україні муніципального парку, який створюється для того, щоб допомагати громаді та бізнесу реалізувати інноваційний потенціал.

Експерти Келецького технологічного парку (Республіка Польща) спільно з представниками Вінницької міської ради, КП «Вінницький муніципальний центр інновацій» та інших організацій впродовж вересня – листопада 2019 року працювали в фокус-групах та брали участь у тренінгах. Їхньою метою було визначення необхідних складових побудови ефективної екосистеми «Кристалу», розробка елементів маркетингової стратегії та алгоритму залучення потенційних резидентів. Результати роботи у фокус-групах та практичних занять на тренінгах було взято в основу презентованої Концепції.

Під час конференції Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що за останній рік, після підписання Меморандуму з керівництвом міста Кельце і Келецьким технологічним парком щодо співробітництва, у Вінниці було зроблено багато важливої роботи.

«Ми проведи достатньо серйозну і важливу роботу у Вінниці за останні 2-3 роки, а особливо за останній рік, коли ми підписали Меморандум з керівництвом міста Кельце і Келецьким технологічним парком щодо співробітництва. Сьогодні Україна живе в достатньо конкурентному світі, трудова міграція – це виклик не тільки для України, а й для Європи. Ми також розуміємо, що Вінниця теж живе і розвивається в умовах жорсткої конкуренції серед органів місцевого самоврядування та інших громад. Буквально минулого тижня, коли була презентація результатів дослідження, наше місто вп’яте є лідером щодо комфортності і якості надання кількох десятків послуг.

Без створення належних умов для розвитку бізнесу, підприємництва, для того, щоб молоді люди мали бажання залишитися у Вінниці працювати і самореалізовуватися – так думає 59% молоді. Наше завдання – створювати належні умови для молоді, тому створення технологічного парку «Кристал» буде одним із таких кроків щодо вирішення важливого завдання для молоді. Побудова правильної конкурентної екосистеми вінницького Інноваційно-технологічного парку неможлива би була без підтримки польської сторони. Наступний етап розвитку парку «Кристал» – важливість співпраці з провідними ВНЗ Вінниці», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Генеральний консул Генеральний консул Республіка Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі каже, що Вінниця демонструє динамічний розвиток і Польща готова допомагати власним досвідом.

«Як сказав пан мер, ми живемо у глобальній сфері і ми маємо бути конкурентно оцінені на ринку. Недостатньо того, що маємо, треба завжди робити крок вперед і бути високо-технологічно розвиненою країною. Бачимо, що це ініціатива влади, і для бізнесу це дуже важливо, щоб вести бізнес і розвивати його в інноваційному напрямку. Радий з того, що наші експерти з технологічних парків Польщі, зокрема, Келецького, доклали руку до формування концепції в рамках проекту нашого Міністерства закордонних справ, і цей проект виник з багаторічної співпраці між містами не тільки в напрямку культури, освіти, але також у дуже потрібному технологічному вимірі», - додав Дамян Цярціньскі.

З метою створення ефективних комунікацій, поглиблення співпраці з ефективного наповненя екосистеми парку, під час конференції відбулося підписання Меморандумів про співпрацю між ВМР, «Вінницький муніципальний центр інновацій» та шістьма вищими навчальними закладами Вінниці: технічним університетом, аграрним університетом, медичним університетом, педагогічним університетом, торговельно-економічним інститутом та Донецьким національним університетом.

Начальниця відділу проектів розвитку Келецького технологічного парку Йоанна Рудавська презентувала концепцію функціонування Інноваційно-технологічного парку «Кристал», яка була розроблена у рамках програми «Польська допомога з розвитку 2019». Також вона додала, що Кельце з Вінницею вже понад 60 років.

«У 2008 році був створений Келецький технологічний парк, який з самого початку був дуже цікавий для партнерів з України. Це парк, який теж є муніципальним і на 100% фінансується з бюджету міста Кельце. Власне, звідси і народилася ідея щодо створення подібного осередку у Вінниці, який буде підтримувати екосистему підприємництва. Ми кілька разів підходили до цього проекту, і минулого року ми отримали кошти на проект, це дуже інтенсивний проект. Минулого року вдалося отримати кошти на проект, який би сприяв зміцненню екосистеми. Проект дуже інтенсивний, почали ми його у травні і закінчуємо наприкінці цього року.

Головною ідеєю є створення такої системи, яка б дозволила у 2027 році Вінницькому інноваційному парку стати провідним парком в країні. Ідея проекту – створення системи, яка б виконувала три основні цілі: залучити мешканців Вінниці для проведення підприємницької діяльності, зацікавити українських і закордонних інвесторів відкривати тут свої підприємства, стимулювати молодих людей залишатися і працювати у Вінниці», – розповіла начальник відділу проектів розвитку Келецького технологічного парку Йоанна Рудавська.

Нагадуємо, що Інноваційно-технологічний парк «Кристал» буде створено на базі приміщень, які розташовуються на колишній території заводу «Кристал» (вул. 600-річчя, 21) і стали муніципальною власністю в 2015 році. Зараз там вже розпочалися підготовчі роботи. У технопарку «Кристал» заплановано близько 8500 м² приміщень з корисною площею, понад 1000 м² івент-площ і понад 100 офісів, коворкінг, а також обладнані сучасним устаткуванням від провідних виробників Fab Lab та інше.

Проект інноваційно-технологічного парку «Кристал»

Вінниця.info

Теги: Кристал парк Меморандум 
Матеріали по темі