Суспільство

У Вінниці «профспілковий» мітинг - протестували проти закону «Про працю». Фото

30 січня 2020, 15:15

30 січня біля будівлі Федерації профспілок Вінницької області відбувся мітинг проти прийняття законопроекту «Про працю». Протестувати проти нововведень і загрози, на їх думку, рабської праці зібралося не менше 200 людей, серед яких члени профспілок, пересічні вінничани та представники руху «Авангард».

«Сьогодні не тільки у Вінниці, а й по всій Україні проходить «хвиля гніву». І, як не парадоксально, вся трудова Україна встала на захист людини найманої праці. Чим це викликано: Кабінет Міністрів України, порушуючи усі закони, котрі регулюють діяльність соціальних трудових відносин, подав до Верховної Ради законодавчі ініціативи, котрими планується лібералізувати трудове законодавство на користь роботодавців. Фактично, зробити найманого працівника рабом, нівелюючи усі державні гарантії і права, які він має сьогодні. Профспілки України виступили категорично проти. 16 січня ми провели всеукраїнське віче, на якому поставили вимоги до Кабінету Міністрів невідкладно відкликати ці законопроекти і вирішувати питання реформування трудового законодавства виключно в правовому полі. На жаль, Кабмін не відреагував на вимоги всеукраїнського віче. Федерація профспілок України оголосила ще одну попереджувальну акцію по всій Україні. Сьогодні в усіх обласних центрах люди вийшли сказати категоричне «Ні!» свавіллю влади в даному питанні», - розповів журналістам голова Федерації профспілок Вінницької області Микола Колесник.

Обласні профспілкові організації переконують: якщо влада не зверне уваги на їх вимоги, вони готові до всеукраїнських страйків. І додають, що місцева влада теж на їхньому боці та підтримує в тому, що подібні трудові зміни мають обговорюватися за участі всіх сторін. Федерація профспілок також подала позов до Окружного адміністративного суду Києва проти Кабінету Міністрів щодо невідкладного відкликання проектів закону «Про працю».

Під кінець мітингу члени профспілкових організацій доповнили звернення до Уряду та народних депутатів, що затвердили 29 січня на місцевому профспілковому віче, ще кількома пунктами. Люди вимагають відставки міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова та відкликання з посади голови комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової. Також мітингарі закликають депутатів Верховної Ради не голосувати за антинародні законопроекти.


Що стосується народних депутатів Вінниччини, то треба зазначити, кажуть в обласній Федерації профспілок, що жоден з 11 депутатів від області не поставив підпису під цими законопроектами.

Довідково

Мова йде про законопроекти №2681 та 2708, які вносять зміни до трудових відносин в країні.

28 грудня 2019 року Уряд зареєстрував на сайті ВРУ законопроект №2708 «Про працю», який фактично має замінити Кодекс законів про працю.

У владних колах зазначають, що Трудовий кодекс є застарілим, оскільки був прийняти ще в 1971 році. До речі, за 49 років з моменту затвердження Кодексу майже до кожної статті вносили зміни. Тож за останні півстоліття відбулося 95 його редакцій.

Що стосується законопроектів:

Законопроект №2708 дозволяє роботодавцю звільняти найманого працівника без оголошення причини, на 80% скорочує оплату за понаднормову роботу, дозволяє збір персональних даних працівника без його згоди, встановлює право роботодавця припиняти короткострокові трудові договори без обмежень та запроваджує трудові договори із нефіксованим робочим часом.

Законопроект №2681 обмежує у правах профспілки. Зокрема, відповідно до нього, усе майно профспілок має перейти у державну власність, а самі профспілки не матимуть права розробляти і брати участь в законопроектах з питань державної соціальної та економічної політики, регулювання трудових, соціальних та економічних відносин. Усі владні структури матимуть змогу не допускати представників профспілок до вирішення проблем робітників.

Вінниця.info

Теги: мітинг профспілки закон «Про працю» 
Матеріали по темі