Місто

У Вінниці просять розчистити Вишенське озеро – петиція

17 вересня 2021, 15:29

17 вересня вінничанка Таїса Гайда зареєструвала петицію, в якій просить розчистити Вишенське озеро від мулу, а також провести благоустрій. Авторка петиції пропонує включити до бюджету громади на наступний рік заходів по відновленню озера.

«На початку 200-х років площа Вишенського озера була набагато більшою. Тільки один Качатник, який є частиною озера, мав площу 22 гектари. Це було улюблене місце для риболовлі вінницьких рибаків а також місце відпочинку для усіх вінничан. У 2014 році чомусь площа Качатника стала 2 га, а озеро почали масово забудовувати і засипати.

Але не тільки Качатник але і основана частина озера замулюється, підземні джерела зникають. Ще недовго чекати і дикі качки, які залишились на озері, будуть переходити його пішки. Озеро повільно вмирає, що може повністю змінити мікроклімат цілого мікрорайону. Не кажучи вже про те, що вінничани втратять останню можливість для гарного відпочинку просто посеред міста.

Зараз Вінницька міська рада якраз працює над бюджетом на наступний рік і було б доцільно включити витрати по очищення озера від мулу та його проведення елементарного благоустрою на 2021 рік а також додати заходи по його відновленню до міської програми, яка сприяє збереженню навколишнього середовища у місті. Бо ще рік-два і від озера нічого не залишиться. Прошу розглянути можливість включення до бюджету громади на наступний рік заходів по відновленню Вишенського озера», – йдеться у петиції.

На даний час петиція зібрала 24 підписи. Щоб її розглянули у міській раді, потрібно 350 підписів.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: петиція Вишенське озеро чистка 
Матеріали по темі