Місто

У Вінниці провели експеримент: площу між Ювілейним і Будинком офіцерів закрили для автотранспорту. Фото

21 жовтня 2019, 09:28

суботу у Вінниці проводилось тестування площі Перемоги. Архітектори і урбаністи зробили публічний простір між Будинком офіцерів та «Ювілейним» без транспортних засобів. Такий експеримент провели, щоб визначити, як сприймається це містянами і чи проводитимуть вони тут дозвілля.

Про це йдеться в дописі на сторінці мері Вінниці Сергія Моргунова.

«Такою площу Перемоги вінничани ще не бачили. Тут чимало активностей, локацій, творчі виступи, велоперегони - дуже людно. Єдиний публічний простір між Будинком офіцерів та «Ювілейним» може стати реальністю, якщо містяни це сприймуть і захочуть проводити тут час. Для цього і проводилось тестування Площі Перемоги - такий формат у Вінниці застосовується вперше.

Нагадаю, що ідею створення публічного простору на цьому місці опрацювали на архітектурному конкурсі. Київська команда запропонувала найоптимальніший варіант. Ключовий момент - облаштування території з павільйоном для різних заходів. Уявіть: щодня цю площу минають 25 тисяч людей, тож перетворення простору з транзитного на громадський може стати успішним проектом для Замостя. А попереду у нас ще реконструкція проспекту Коцюбинського за концепцією «Вінницька миля», тому думка вінничан дуже важлива у питаннях просторового розвитку», - зазначено в дописі.

В суботу під час проведення заходу було перекрито вулицю І. Бевза, що дало можливість створити єдиний простір площі. З 11:00 до 16:00 години містяни могли взяти участь в «Тестуванні площі Перемоги» та по іншому сприйняти площу, а саме: брати участь у вікторинах, екскурсіях та побувати на цікавих локаціях. Діти були учасниками велеперегонів та отримували призи.

Також під час заходу презентували конкурсні проекти по реконструкції площі Перемоги.

Візуалізація проекта реконструкції - переможця конкурсу

Ще один із варіантаів створення публічного простору

Як повідомляла Вiнниця.info виконком Вінницької міської ради прийняв рішення провести національний архітектурний конкурс «Публічний простір між Будинком офіцерів та будинком побуту Ювілейний». Тобто через конкурс оберуть проект для реконструкції зазначеної території.

Вiнниця.info, фото – з сторінки міського голови

Теги: Ювілейний площа Перемоги Вінниця тестування 
Матеріали по темі