Суспільство

У Вінниці реконструктори перетворюють колишній спортзал на фортецю історії середньовіччя. Фото

7 грудня 2021, 15:52

У Вінниці розпочалися будівельні роботи по облаштуванню клубу реконструкторів історичного фехтування «Аркона». Поціновувачі середньовіччя, взяли на 5 років в оренду приміщення по вулиці Київська. У колишньому спортзалі планують створити базу для тренувань та історико-пізнавальний центр для гостей різного віку. Наразі, 12 учасників організації розбирають сміття та наводять лад у середині приміщення. Запрошують усіх охочих, на волонтерських засадах, приєднатися. А також, шукають мецената.

«Майже весь 2021 рік наш клуб «Аркона» провів як скитальці. Без даху над головою. І ось, нарешті, ми отримали свою фортецю – власне приміщення. Вдячні тим, хто допомагав нам і підказував на шляху до цієї цілі. Тепер у нас достатньо місця для того, щоб рости й розвиватися», - розповіла Ольга Грабовська, представниця клубу, переможниця чемпіонату з історичного фехтування «Битва націй».

Кореспондентам Вінниця.info пані Ольга розповіла, в оренду вони взяли приміщення на 180 квадратних метрів.

«У майбутньому ми плануємо тут проводити тренування з фехтування та стрільби з луку. А також виготовляти такі речі самостійно. Виключно для всіх вінничан та гостей нашого міста, будемо розповідати про історію середньовіччя. А також демонструвати репліки одягу, обладунків та зброї тих часів. Коли це стане можливим, поки сказати зарано. У нашому клубі 12 учасників. Роботи забагато. Якщо у когось є бажання нас підтримати, будемо раді кожному. А скільки доведеться вкласти грошей на ремонт та повноцінне облаштування, навіть важко уявити», - зауважує Грабовська.

Громадська організація «Історичне товариство Аркона» практикує повноконтактні лицарські бої, та фехтування за допомогою спеціального «м'якого» спортивного спорядження.

Другим напрямком роботи товариства є сприяння вивченню археологічної спадщини Вінниці та регіону: учать у роботі експедицій, популяризація результатів археологічних досліджень.

Якщо у когось з’явилось бажання підтримати організацію фінансово для скорішого облаштування їх клубу: IBAN: UA723026890000026000055381681 – ІТА ГО («Історичне товариство Аркона» Громадська організація). Або на картку Привата: 5168 7554 5100 6387 (Короленко Яна).

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Ольги Грабовсьокої.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця реконструктори середньовіччя база ремонт 
Матеріали по темі