Культура

У Вінниці реставрують садибу-музей, де жив Михайло Коцюбинський. Відновлюють дах та вікна

8 липня 2020, 11:26

У місті триває перший етап ремонтно-реставраційних робіт літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського. На даний час ремонт проводиться у будівлі хати музею. У внутрішніх приміщеннях вже виконали «чорнові» роботи, а також – реставрують дах та вікна. Вони матимуть автентичний вигляд – такий, як був за життя письменника.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Як йдеться в повідомленні, музей-садиба ім. М. Коцюбинського був відкритий у 1927-му році. Він є пам’яткою історії національного значення і своєрідною візитівкою Вінниці. Щороку цей музей відвідує понад 25 тисяч туристів не лише з різних міст України, а й з інших країн.

За останні пів століття серйозні відновлювальні роботи тут не проводились. У лютому цього року в музеї розпочався перший етап реставраційних робіт. Він включає ремонт хати, комори та сторожки. Це основні об’єкти музейного комплексу.

Під час реставрації дуже важливо зберегти історичний вигляд садиби письменника, де він народився і жив з перервами 33 роки. Тому реконструкція проводиться із максимальним збереженням автентичного вигляду.

Реставрація розпочалась з хати. Спочатку тут розібрали стару підлогу, провели її гідроізоляцію, залили бетонну стяжку, підсилили стіни та фундамент, а також – оновили електропроводку. Провели реставрацію внутрішніх балок на стелі у трьох кімнатах.

Триває ремонт даху. Він має такий вигляд, як за життя письменника. Частково відновили й вікна. Вони скляні і мають дерев’яні рами, пофарбовані у зелений колір.

Далі робітники мають виконати «чистові» роботи, реставрувати веранду, облаштувати системи опалення, пожежної та охоронної сигналізації.

Нагадаємо, у вересні 2018-го року музей закрили на реставраційні роботи.

Цьогоріч в травні показали, як тривають роботи з реставрації садиби.

Вінниця.info, фото – з сайту міськради

Теги: садиба-музей Коцюбинський реставрація ремонт Вінниця 
Матеріали по темі