Суспільство

У Вінниці рідні Азовців закликають світову спільноту звернути увагу в яких умовах тримають наших військових і з нетерпінням чекають хлопців вдома

9 червня 2022, 11:13

Понад три місяці вони відважно боронили Маріуполь. Захищали мирних, рятували їхні життя. Азовці – національні герої і стали прикладом мужності та відважності для мільйонів людей в усьому світі. Про їхні відважні бої з окупантами знають усі. Вони пожертвували своєю свободою, щоб вберегти звичайних людей і дати їм шанс врятуватись. Один з Героїв Назарій Грицевич, який зараз з побратимами з тюрмі так званої ДНР.

У Вінниці журналісти поспілкувались з мамою захисника і його дівчиною.

Назарію нещодавно виповнилося 19-ть. Свій день народження він зустрів під час масивних обстрілів Азовсталі. Разом з побратимами боронив від окупантів Маріуполь і мирних. Служити в Азов пішов минулого року. Мріяв бути елітним військовим.

«Азов – це приклад незламності, це сила духу, це розвиток людини», - каже мама Назарія Маріанна Колос.

Вона щодня переглядає з відео «ДНР-івських» ТВ, де показали її Назарія. Навіть там, в неволі, хлопець тримається мужньо і достойно відповідає на провокативні питання. Її син популярно пояснює проросійським «ЗМІ», що вони військові української армії і чітко виконували наказ, бо знають, за що воюють.

«То есть, если бы в плен не сказали сдаваться, то вы продолжили бы?» – питає хлопця «ДНР-івська» «журналістка». На що наш Назарій відповів: «Я бы исполнял приказ. До последнего!».

Голос сина Маріанна не чула кілька місяців. В її телефоні лиш короткі СМС: «Мамо, все добре. Не хвилюйся. Все в мене добре. Чекай мене вдома».

Жінка показує в телефоні повідомлення від сина, яке він надіслав їй перебуваючи під бомбардуваннями на Азовсталі.

«Мені здається, що всі здраві тіпи розуміють, що смерть на полі бою краща. Та ще за свою країну», - написав Назар.

Контужений, поранений, але не скорений Назарій – не лише професійний військовий, але й досвідчений парамедик. Він врятував безліч життів мирних та побратимів.

«Він нагороджений нашим президентом Зеленським орденом «За мужність» ІІІ степеню, саме за спасіння людей», - каже Маріанна.

Зараз Назар із побратимами у колонії так званої ДНР. Окупанти тримають хлопців в нелюдських умовах і зляться через те, що Азовці сильні духом.

«Вони не вийшли з Азовсталі полоненими, вони вийшли звідти героями. Вони вийшли за наказом. Вони стояли до кінця. Вони всі герої однозначно. Азов – 100% процентів, і 100% всі військові, які там були», - говорить жінка.

Дружини, матері та наречені Азовців, у соцмережах закликають міжнародну спільноту звернути увагу, в яких умовах утримують наших військових.

«То звичайна колонія. Там бараки. Там такі умови жахливі. Хочеться, щоби дійсно для них надали нормальні умови. Тому ми і робимо це звернення», - говорить Катерина, дівчина Назарія.

Поки Маріанна переглядає відео зі своїм відважним сином, наречена Назарія щодня читає останнє повідомлення від нього. І з нетерпінням чекає на повернення героїв України.

«Маленька, в мене довго не буде зв’язку. Місяць, може більше. Чекай дома. Люблю», - читає останнє повідомлення від коханого Катя.

.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото редакції та Маріанни Колос

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Азов Вінниця рідні військових 
Матеріали по темі