Здоров‎’‎я

У Вінниці розгортають додаткові реанімаційні «ковідні» ліжка

1 березня 2021, 11:33

Протягом останнього тижня у Вінниці та області значно зросла кількість хворих на коронавірус. Майже щодня фіксуються антирекорди. Станом на 1 березня у Вінницькій області виявили 598 нових випадків захворювання, найбільше хворих у Вінниці – 278.

Навантаження на лікарні зростає, тому у Вінниці почали розгортати додаткові реанімаційні «ковідні» ліжка. Для надання інтенсивної допомоги пацієнтам з важким перебігом створюють 6 повноцінних робочих місць реанімації у міській клінічній лікарні №3 та 1-ому пологовому будинку – по 3 у кожному закладі.

Про це у Фейсбук написав міський голова Сергій Моргунов.

«Це не просто ліжка, а високотехнологічне обладнання, яке допоможе рятувати життя людей. Кожне робоче місце забезпечуємо апаратом ШВЛ, модульним монітором пацієнта, шприцевими насосами. На фоні стрімкого зростання госпіталізацій хворих у важкому стані це вкрай необхідне рішення.

Окрім того, сесія міської ради у п’ятницю підтримала виділення більше 8 млн грн на підтримку медицини, зокрема:

  • виплату муніципальних надбавок медикам ковідних бригад Вінницької клінічної багатопрофільної лікарні, колишньої «районки»;
  • придбання для цього ж закладу ІФА-аналізатора та УЗД-апарату, а також медикаментів для лікування пацієнтів з COVID;
  • реконструкцію кисневої системи у Вінницькому обласному Центрі СНІДу, де надають допомогу хворим з коронавірусом;
  • надання муніципальних надбавок для працівників кафедр інфекційних хвороб Вінницькому національному медичному університету ім. Пирогова.

Навантаження на лікарні, на жаль, зростає. Тож, дуже важливо дотримуватись протиепідемічних правил. Бережіть себе і будьте здорові!», – йдеться в дописі.

За інформацією Вінницької міської ради, ліжковий фонд станом на неділю 28 лютого був зайнятий на 81 %. Найбільш завантажені – міська лікарня №3, Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня, потім ідуть міська лікарня №1 та пологовий будинок №1.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото зі сторінки Сергія Моргунова

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: коронавірус ліжко реанімація пацієнт 
Матеріали по темі