Суспільство

У Вінниці розчистять 9 кілометрів Південного Бугу. Новий земснаряд зробили на замовлення

19 квітня 2019, 12:08

До Вінниці доставили новий земснаряд, вартістю 6 млн гривень, який придбали за рахунок обласного бюджету. Техніка виготовлена за спецзамовленням, її потужність 840-800 кубів в час, по твердому ґрунті – 40 кубів в час. Глибина, яку бере земснаряд, складає до 14 метрів, якщо гідророзмиву, а якщо з допомогою фризи – 11 метрів. Запустять на воду земснаряд 22 квітня, а чистити річку почнуть від Водоканалу до Сабарова, після завершення нерестового періоду.

«Земснаряд – це плавуча машина, яка піднімає мул, бруд та пісок із дна річок. Піднімає їх на поверхню. Даний земснаряд може транспортувати мул на відстані 500 метрів. Цей земснаряд вдвічі потужніший, ніж той, що купували в 2017 році. Екіпаж 3 чоловіка. Вага – 14 тон. До земснаряду була куплена спеціальна машина, яка підвозе екіпаж і паливо-мастильні матеріали», - зазначив перший заступник голови обласного фонду сприяння інвестицій та будівництва, Ігор Домбровський.

«Цей земснаряд, не поточне виробництво - йде замовлення, креслення, час, щоб його виготовити. Це окремі проектні рішення. Він спеціально зроблений за нишим замовленням», - відмітив голова ОДА Валерій Коровій.

5cb990bc31eb5.jpg

За радянських часів в області працювало близько 80 земснарядів, які виконували поточну роботу. Впродовж 15 років таких робіт не проводили. Відновили лише минулого року, коли гостро постала проблема якості питної води і стану прибережно-захисних смуг.

«Оскільки змінюється клімат, рівень поверхневих вод постійно понижується. Тому ці роботи (розчищення русел – ред.) потрібно зробити, аби збалансувати водний баланс не тільки у Вінниці, а й в області. Сильно потерпають Тульчинський район, особливо в серпневий період. Часто люди скаржаться, що в населених пунктах немає в криницях води», - Ткачук.

Планують повністю очистити русло Південко Бугу в межах всієї Вінниці – і в місці водозабору, і біля пляжів.

«В планах почистити річку від Водоканалу в місці водозабору, так і почистити місця купання, щоб пляжі були більш комфортні, щоб люди відчули свіжість води, не було водоростей. Коли збирається намул, відкриваються джерела та йде природнє озонування води», - говорить заступник Вінницького міського голови Микола Форманюк.

5cb990ca807ad.jpg

Керівник департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Микола Ткачук розповів, які проекти по розчистці русел повинні виконати в 2019 році.

«В цьому році плануємо провести розчистку Південного Бугу в смт Стрижавка та за його межами, довжиною 7,7 км. В межах м. Вінниці - 9 км. Розчистка річки поминатиметься з верхньої точки при вході річки Південний Буг в Хмільницькому районі. Такі три проекти сьогодні проходять оцінку впливу на довкілля. Завершуються експертизи. Будемо проводити тендери для проведення робіт. Земснаряд, який купили, буде проводити випробувальні роботи і після нерестового періоду, який закінчується 15 червня приступимо до робіт», - повідомив Микола Ткачук.

«Це проблема не одного дня. Йшли масові скарги відносно якості водозабезпечення. Поглиблений аналіз показав, що це не тільки питання Водоканалу. Майже 20 років Південний Буг ніхто не розчищав. Коли почали проводити аналіз водозабору біля Водоканалу, стало зрозуміло, що це не лише проблема дискусій, а потрібно працювати в цьому напрямку. Тоді був придбаний земснаряд і розчистили Десенку, яка впадає в Південний Буг. Ці роботи будуть продовжені. Це не тільки розчистка русла, а й укріплення берегів», - говорить Валерій Коровій.

Земснаряд, який купили в 2017 році, будуть використовувати для розчистки Південного Бугу та його приток біля Ладижина, в Хмільнику, в районі Турбова та притоки Дністра в Чернівецькому районі.

5cb990de42e79.jpg

5cb990ed3d561.jpg

Вiнниця.info

Теги: Південний Буг очищення 
Матеріали по темі