Здоров‎’‎я

У Вінниці розповіли, як працюватиме перший пологовий будинок, куди возитимуть пацієнтів з COVID-19

12 жовтня 2020, 13:34

У Вінниці через ріст захворюваності на COVID-19 продовжують розгортати додаткові ліжка для лікування хворих на коронавірус. До прикладу, в першому пологовому будинку після відповідної підготовки створять 110 ліжок інфекційного стаціонару. Також тут залишиться акушерський стаціонар на третьому поверсі, де з часом надаватимуть медичну допомогу вагітним, роділлям та породіллям, які мають ознаки вірусного захворювання. В департаменті охорони здоров’я міськради пояснили, як в подальшому функціонуватиме цей медзаклад.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Як йдеться в повідомленні, у вересні по всій Україні і у Вінниці зокрема фіксують стрімке зростання кількості хворих на COVID-19. Не зважаючи на те, що з моменту початку пандемії у місті кількість «ковідних» ліжко зросла з 45 до майже 350, цієї кількості не достатньо.

Профільний комітет Верховної ради України збирає інформацію з усіх міст про перелік стадіонів, спортивних та актових залів, де можна було б розгорнути медичні пункти для розміщення хворих на COVID-19. У міській раді вважають, що для якісного лікування варто використати усі наявні можливості медичних закладів міста, і лиш після того, як і цього буде недостатньо, залучати інші приміщення.

Такий підхід дозволяє утримувати досить високий показник по кількості інфікованих коронавірусом, які одужали. У Вінниці він – 68%, тоді як середній по Україні ‒ 43,5%.

«Наразі доцільно перший пологовий будинок дооснастити та доукомплектувати, забезпечити кисневу магістраль, сформувати «ковідні» команди і ввійти в пакет НСЗУ. Якщо і цих місць буде не достатньо, то ми будемо використовувати наш план розгортання ліжок і надалі. Я вважаю, не доцільно госпіталізувати пацієнтів на стадіони і в актові зали до тих пір, поки у нас є незадіяні ліжка в місті», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

Також посадовець пояснив, що перший пологовий будинок закривати не планують.

«Використати під інфекційні стаціонари планується частину відділень, які не задіяні, адже планова госпіталізація припинена, оскільки ми у «помаранчевій» зоні. Сьогодні працює пологове відділення, яке знаходиться на третьому поверсі. Ми починаємо у вільних приміщеннях (1, 4 і частини другого поверху) прокладати кисневу магістраль і облаштовувати 128 кисневих точок. Розділимо маршрути пацієнтів. Жіночу консультацію ми розмістимо в відокремленій амбулаторії ЦПМСД№3, забезпечивши окремий вхід. Тобто, вагітним вінничанкам, які проживають на Вишеньці, не потрібно буде їхати на Старе місто чи на Замостя для спостереження в свого дільничного акушера», - додав Олександр Шиш.

В міській раді також зазначають, що на позачерговій сесії депутати ухвалили рішення спрямувати з бюджету міста 83 млн грн на заходи з протидії поширенню епідемії коронавірусу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що через брак ліжок у Вінниці хворих на COVID-19 вінничан возять до лікарень у віддалених районах області: в Тростянець, Шаргород, Ямпіль, Гайсин, Крижопіль і Бершадь.

Згодом в міськраді повідомили, що в лікарнях Вінниці планують розгорнути 57 додаткових ліжок: 25 в МКЛ №3 та 32 в МКЛ №1.

Під час позачергової сесії 9 жовтня депутати міськради ухвалили рішення про розгортання 110 ліжок для лякування хворих на COVID-19 на базі першого пологового будинку Вінниці.

Також медикам, які лікують пацієнтів з COVID, ухвалили надбавки: лікарям – 15 тисяч гривень, медсестрам – 10 тисяч, молодшому персоналу ‒ 8 тисяч.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі - https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото - з сайту Vinbazar та з сайту міськради

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: коронавірус перший пологовий будинок ліжка лікування графік роботи 
Матеріали по темі