Суспільство

У Вінниці школярі облаштували кольоровий гуртожиток для птахів. Фото

13 лютого 2020, 10:41

Гуртожиток для птахів, які не відлетіли на Південь, облаштували у Вінниці. На уроках з трудового місцеві школярі майструють шпаківні. Пернаті оцінили турботу людей і заселилися родинами до так названих «апартаментів».

У кабінеті з трудового навчання вінницької школи№3 кипить робота. Старшокласники створюють шпаківні. Півсотню готових пофарбували у яскраві кольори та прикрасили ними подвір’я. Назвали пташиним гуртожитком.

«Ми робимо це для того, щоб покращити життя природи. Для того, щоб покращити життя птахів. Вони такі самі, як ми, але, вони більш беззахисні. Нам треба задумуватися про їхнє життя, а не тільки про себе», - розповідає Артем Музика, учень 10-го класу ЗОШ №3 м. Вінниця.

Аномально теплою зимою для регіону пташиний гуртожиток став порятунком для шпаків, які не відлетіли.

«Можливо, ми їх навіть врятували. Кількість птахів я не можу точно сказати. Знаю, що половина шпаківень заселені сім’ями», - зауважує Олександр Лисько, вчитель географії.


Для майстрування будиночків обирали натуральну деревину – липу.Та яскраві кольори для фарбування.

«Перед тим, як пофарбувати шпаківні, ми шукали інформацію, чи можна їх взагалі фарбувати. Яку фарбу тоді обрати. І таким чином визначилися, що можна тільки водоемульсійною. Її використовують навіть для вуликів», - наголошує Володимир Чміль, вчитель з трудового навчання.

Орнітологи зауважують, на Вінниччині цієї зими аномально тепло. Тому чимало видів птахів не відлетіли на Південь та вимушені залишатися тут до початку весни.

«Оскільки зараз клімат міняється. І середньорічні температури підвищуються, особливо взимку, у них є змога кормитися і зимою. Якщо раніше залишалися дикі качки та лебеді, то тепер і чаплі. Чаплі раніше взагалізавжди відлітали. Зараз, навіть вони лишаються», - каже Едуард Кавун, завідуючий кафедрою зоології Донецького Національного університету ім. В. СтусаНагадаємо, що на озеро у мікрорайоні Тяжилів знову повернулися лебеді.

Вінниця.info

Теги: школа птахи навчання 
Матеріали по темі