Суспільство

У Вінниці стартував Міжнародний пленер «Кращий художник-2019». Фото

4 червня 2019, 17:43

4 травня у Вінниці стартував третій Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник-2019». Приїхали 26 художників з 6-ти країн, щоб зображувати на полотнах наймальовничіші куточки Вінниччини. Цьогоріч художники відвідають фестиваль опери в Тульчині, Житомир, Бушу та Бар. Триватиме пленер до 15 червня.

На площі Незалежності художників зустріли виступом народного ансамблю танцю «Барвінок». Також подарували фартухи, печиво та фарби.

«Росте кількість і якість художників. Було 617 заявок, з них було обрано 85 художників, які боролися за місце, щоб потрапити на пленер. На жаль, не всі змогли приїхати, бо деяким художникам просто не відкрили візи в Україну. Думаю, що художники цьогоріч покажуть гарний результат, тому що більшість з них високопрофесійні», – розповідає Володимир Козюк, організатор мистецького пленеру.

Головна локація – Вінниця. Також художники поїдуть на фестиваль опери, що проходитиме у Тульчині, до Житомира, в Бар та Бушу.

Катерина Білетіна приїхала з Одеси, малює портрети. Каже, що цьогоріч на пленері планує написати українську історію.

«Мені було дуже приємно взяти участь у відбірному турі, щоб прийти на цей конкурс. Сподіваюся, що це буде дуже цікавий обмін досвідом, бо тут є художники, які приїхали з різних країн. Взагалі дуже багато друзів тут зустрічаю з попередніх пленерів, це дуже тісне і професійне коло. Я вже 10 років відвідую пленери і навіть веду свій особистий проект «Український портрет», бо я є портретистка – малюю людей в українському вбранні. Цьогоріч в організаторів дуже великі плани, ми будемо відвідувати фестиваль опери в Тульчині, будемо їхати до Житомира, ще буде кілька місць. Особисто я хотіла б написати якусь українську історію, хочу писати щось дуже особливе, особисте», – розповідає Катерина.

Від кожного художника буде по дві картини: одна піде на майбутній музей міста, а інший піде у меценатський фонд. Картини оцінюватимуть журі.

Підсумки пленеру будуть оголошені на церемонії нагородження учасників під час фінальної виставки, яка відбудеться 14 червня. Переможці отримають спеціальну відзнаку «Кращий художник/The best artist», виготовлену з коштовних металів.

Побачити роботи художників вінничани зможуть на День міста.

Вінниця.info

Теги: пленер Кращий художник 
Матеріали по темі