Події

У Вінниці суд на 4 роки «посадив» чоловіка, який в ресторані 12 разів вистрелив у діджея

24 грудня 2019, 11:58

Вінницький міський суд визнав винним 32-річного чоловіка, який в одному із місцевих ресторанів здійснив 12 пострілів гумовими кулями із пістолету «Форт-14Р» у діджея, що на його вимогу відмовився вмикати музику.

«За вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 Кримінального Кодексу України (хуліганство), суд призначив особі покарання у виді чотирьох років позбавлення волі. Також, суд обрав обвинуваченому запобіжний захід у виді тримання під вартою до набрання вироку законної сили. Одразу після проголошення вироку його взяли під варту із зали суду.

Під час судового розгляду стало відомо, що в квітні 2019 року в одному із ресторанів Вінниці, чоловік на очах у відвідувачів, працівників закладу, своєї сім’ї здійснив 12 пострілів у бік діджея (11 гумових куль влучили в тулуб та кінцівки потерпілого). Причиною стала відмова музиканта увімкнути музику. Після скоєного, чоловік разом із сім’єю покинули місце події у невідомому напрямку», - повідомляє прес-служба Вінницького міського суду.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав, щиро розкаявся.

На запитання прокурора щодо причин такої великої кількості пострілів, обвинувачений не зміг пояснити суду, чому він не зупинився на одному пострілі.

Потерпілий, у свою чергу, надав суду заяву про те, що претензій до обвинуваченого він не має, у зв’язку з повним відшкодуванням коштів.

При обранні виду та міри покарання обвинуваченому, суд врахував обставини справи, а саме те, що чоловік скоїв злочин у залі загального користування в присутності інших відвідувачів, серед яких були і його діти, для яких батько має бути прикладом у поведінці та зразком для наслідування. На думку суду дії обвинуваченого несли загрозу всім присутнім у ресторані відвідувачам, оскільки, як зазначив сам обвинувачений, в залі була напівтемрява.

Крім того, суд взяв до уваги й те, що чоловік мав умисел на вчинення хуліганських дій саме із застосуванням пістолету, адже, як він пояснив, при вході до ресторану він зберігав пістолет у барсетці, і до діджея підійшов із барсеткою в руках.

Суд врахував і поведінку обвинуваченого після вчиненого. Зокрема, чоловік у своїх поясненнях зазначив, що одразу після здійснення пострілів, він забрав дружину, дітей і покинув ресторан, хоча бачив у потерпілого кров, однак вирішив, що швидку допомогу йому викличуть інші присутні в залі відвідувачі.

У подальшому, як вказав обвинувачений, він поїхав у справах до Одеси, але таку позицію суд оцінив як намагання уникнення суворого покарання - майже три місяці він перебував у розшуку.

«Злочин має високий ступінь суспільної небезпеки, а тому призначене судом покарання має слугувати не лише карою, а виправленню засудженого, а також запобігання вчиненню нових аналогічних злочинів іншими особами.Наразі вирок іще не набув законної сили»,- зазначають у суді.

Вінниця.info

Теги: суд вирок злочин  
Матеріали по темі