Суспільство

У Вінниці тестують інформаційну систему, яку планують запровадити в усіх судах України

10 травня 2019, 10:50

У Сьомому апеляційному адміністративному суді тестують Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему (ЄСІТС). ЄСІТС передбачено, що весь документообіг повинен бути в електронному вигляді, можливість проводити засідання в режимі відеоконференцій, рішення суддів з цифровим підписом – відразу в держреєстрі. Сьомий апеляційний адміністративний суд, територіальна юрисдикція якого поширюється на чотири області – Вінницьку, Хмельницьку, Чернівецьку ти Житомирську, один з перших судів, що запроваджує нову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Про це Вінниця.info розповів голова Сьомого апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин.

«Буде працювати єдина судова телекомунікаційна система, яка охопить усе, починаючи від кадрової роботи. Це і облікова робота, розподіл справ, реєстр рішень, проведення відеоконференцій… ЄСІТС також передбачає, що електронний кабінет може мати фізична особа, яка є користувачем судових послуг.

Окрім того, в електронному кабінеті будуть усі особові справи, які можуть бачити члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України чи Вищої ради правосуддя.

Поступово будемо відходити від паперових носіїв», - повідомив Віталій Кузьмишин.

Після тестування системи та усунення виявлених недоліків, ЄСІТС запроваджуватимуть у всіх судах України.

«Після того, як систему протестуємо на всі недоліки і переваги, доопрацюємо її, вона поетапно буде запроваджена у всій судовій системі держави», - зауважив голова Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Для впровадження ЄСІТС у Сьомому апеляційному адмінсуді облаштували технікою зали судових засідань та встановили комп’ютери у нарадчих кімнатах, де є можливість відправити підписане рішення відразу в реєстр, а не через кілька годин, як зараз.

«Тобто, тільки прийняли рішення в нарадчій кімнаті і підписали цифровим підписом, документ є в реєстрі. Судді виходять з нарадчої кімнати та проголошують рішення, якщо сторони присутні в судовому засіданні», - уточнює Віталій Миколайович.

Вагомим плюсом є централізоване використання режиму відеоконференції для судових засідань, що є зручним для сторін. Можна зареєструватись в електронному кабінеті та не їхати на засідання з іншого регіону, адже юрисдикція Сьомого апеляційного адміністративного суду поширюється на чотири області.

Оскільки це сучасний технічний продукт, то цікавою є оцінка ІТ-працівника.

«ЄСІТС має ряд переваг, зокрема сайт «Електронний кабінет» створений на прогресивному фреймворку REACT та зібраний за допомогою WEBPACK, тобто технічна підтримка на високому рівні. Зручно також і те , що при першій авторизації використовується підтвердження по смс, а також є можливість змінити тип особи в кабінеті (юридична чи фізична). Крім того, система оптимізує процес фіксації судового засідання, адже в ЄСІТС аудіо/відео фіксація засідання проводиться легко і швидко, а відеозапис зберігається у хмару ЄСІТС, що унеможливлює маніпуляції з файлами», - зазначив в.о. начальника ІТ-відділу Сьомого апеляційного адміністративного суду Євген Мацецка.

Вінниця.info

Теги: суд  
Матеріали по темі