Місто

У Вінниці триває реставрація музею Коцюбинського. Вже перекрили дах, замінили вікна та білять стіни. Фото

17 вересня 2020, 09:41

У Вінниці триває реставрація садиби Михайла Коцюбинського. У хаті вже перекрито і утеплено дах, замінено вікна. Нині робітники білять стіни. Ремонт також роблять в коморі та сторожці. Там замінили дах.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

У місті триває реставрація пам’ятки історії національного значення «Садиба письменника і громадського діяча М.М. Коцюбинського». Роботи проводяться з максимальним збереженням автентичного вигляду оселі. У хаті перекрито та утеплено дах, замінено вікна, триває побілка стін. Завершено перекриття даху коморі. А у сторожці тривають підготовчі роботи до штукатурення стін.

Протягом півстоліття у садибі М. Коцюбинського не проводились реконструкція. Зараз тут проходять масштабні роботи. Загалом проект поділений на три черги. Перша – це реставрація основних об’єктів: хати, комори, сторожки. Друга черга – це капітальний ремонт адміністративної будівлі і третя – благоустрій території.

Як розповіла директорка музею Лариса Кравченко, на даний момент у хаті вже зробили підсилення фундаментів та стін, виконали гідроізоляцію підлоги, поштукатурили зовнішні і внутрішні стіни. Щодо даху, то тут завершено підсилення балок перекриття, покрівля утеплена. Встановлено всі вікна. Триває виготовлення дерев’яної веранди, яку відновлюють за кресленнями. Також наразі робітники білять стіни.

У коморі вже завершено перекриття даху, замінено дерев’яні фронтони, очищено стіни від старої штукатурки. У сторожці підсилили балки даху. Тривають підготовчі роботи до штукатурення стін.

Нагадаємо, що паралельно з ремонтом іде робота над наповненням експозиції, адже важливо, щоб музей був ще більш цікавим для сучасного відвідувача. Діючій експозиції понад 50 років, і вона вже застаріла, потускніла. Одним з пріоритетів майбутньої експозиції є інтерактив.

Переважна більшість відвідувачів – це учні та студенти, адже сьогодні творчість Коцюбинського вивчається в школі. Тому важливо, щоб експозиція була максимально інтеративною, «живою», щоб відвідувачі могли не лише дивитись, а й сприймати інформацію на слух, доторкнутись до чогось, виконати інтерактивні завдання, конкурси тощо.

Нагадаємо, у вересні 2018-го року музей закрили на реставраційні роботи. Цьогоріч в травні показали, як тривають роботи з реставрації садиби.

На початку липня в будинку, де жив письменник, відновлювали вікна та дах. Проект «Вінницька миля» також презентували в 2018-у році. Тоді автори проекту представили громадськості 4 ідеї щодо реконструкції проспекту Коцюбинського.

Довідка.

Садибу письменника і громадського діяча М.М. Коцюбинського щороку відвідує понад 25 тисяч людей з усієї країни та Європи. Це один з найстаріших літературно-меморіальних музеїв у нашій країні. І має велике значення у формуванні загального образу міста – як культурного та туристичного центру. Тому важливо зберегти культурно-історичну спадщину міста.

Садиба Коцюбинського є пам’яткою історії національного значення і своєрідною візитівкою Вінниці. Відкритий 1927 року. Тут 1864 року видатний письменник народився та прожив з перервами більшу половину свого життя – 33 роки.

Вінниця.info, фото ВМР

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: музей Коцюбинського ремонт 
Матеріали по темі