Суспільство

У Вінниці цього року висадять 150 тисяч квітів. Як за ними доглядають у теплицях – фото та відео

16 квітня 2021, 14:01

Цього року у Вінниці висадять 150 тисяч квітів. Скоро різного забарвлення квіти прикрашатимуть міські клумби – чорнобривці, канни, сальвія, агератум та пеларгонія. Поки за ними щодня доглядають у теплицях працівники Вінницязеленбуд.

З кожної клумби старанно висмикують бур’ян, рясно поливають водою та підживлюють кожну рослинку.

Для гарного росту рослин в теплиці створюють особливий затишок і атмосферу. З відповідними температурою та вологістю. А особливої турботи потребують однорічні види.

«Це дуже клопітка робота, ми працюємо цілий рік. Тепличний комплекс в нас не зупиняється. Ми починаємо з насіннячка, вирощуємо, деякі рослини беремо на доращування, є квіти, які ми беремо уже готовою продукцією, адже наша територія теплиць – 940 метрів тільки корисної площі. На сьогоднішній день, щоб забезпечити наше місто квітами – це надзвичайно мало, площа повинна бути принаймні в три рази більшою. Квіти зараз є на стелажах, під ними і над ними», – розповіла Тетяна Прибиш, заступниця директора «Вінницязеленбуд».

На сьогоднішній день в теплицях вирощують 150 тисяч квітів. Перед тим, як висаджувати в місті, квіти з теплиць виносять на вулицю для акліматизації. За словами Тетяни Прибиш, у теплицях теплий і вологий клімат, а коли виносять на вулицю, то для рослин – це стрес. Тому їх протягом кількох днів виносять на вулицю, аби квіти акліматизувалися, а потім висаджують на квітниках.

В планах висадити:

  • Целозія
  • Канни
  • Бегонія –
  • Петунія
  • Сальвія
  • Колеус
  • Пеларгонія
  • Агератум
  • Альтернатера.

«Будемо вперше висаджувати ампельну фіалку. Квітка не тільки красива, вона ще цвіте в прохолодний період, коли температура не є сталою. Вона не боїться 5 градусів тепла, як в нас зараз вночі буває. Я думаю, що до 1 травня, ближче до Великодня, на Майдані Незалежності перші квіти висадимо. Якщо фіалка дійсно «приживеться», то в наступні роки ми ще будемо її додавати на території міста», – додає Тетяна Прибиш.

Вінницю забезпечують безперервним цвітінням. Від перших весняних квітів – крокуси, першоцвіти, тюльпани, нарциси – змінюють на однорічні – бегонії, альтернатери. Після того, як ці квіти відцвітуть, їх змінюють на осінню хризантему, яка цвіте на квітниках практично до морозів.

Як у теплицях «Вінницязеленбуд» доглядають за квітами, дивіться у фоторепортажі.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: квіти теплиця Вінницязеленбуд рослини 
Матеріали по темі