Економіка

У Вінниці учасників індустріального парку безкоштовно підключатимуть до мереж електропостачання

19 січня 2021, 13:42

У Вінниці учасників індустріального парку безкоштовно підключатимуть до мереж електропостачання. Сьогодні, 19 січня у міській раді підписали тристоронній Меморандум між Вінницькою міською радою, КП «Вінницький муніципальний центр інновацій» і «Вінницяенерго» (групи компаній KNESS) щодо енергозабезпечення Вінницького індустріального парку. Відповідно до договору, окрім безкоштовного підключення до електропостачання, «Вінницяенерго» надаватиме послуги з розподілу електричної енергії.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Для реалізації цього проекту група компаній KNESS планує інвестувати приблизно 250 млн. гривень в будівництво та введення в експлуатацію комплексної системи енергозабезпечення індустріального парку.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що це знакова подія для економіки міста та подальшого розвитку територіальної громади. Також він зазначив, що постійна робота над покращенням інвестиційної привабливості та умов для ведення бізнесу підвищує конкуретноздатність громади.

«З 2015 року у нас працює Вінницький індустріальний парк. А в цьому році компанія HEAD розпочне будівництво, найбільшого у Східній Європі заводу по виробництву спорядження для зимових видів спорту. Ми всі пам’ятаємо коли у 2019 році виникла проблема щодо енергозабезпечення безпосередньо Вінницького індустріального парку, і така ситуація не локальна, а загальна – на рівні держави. З боку держави – це достатньо серйозні обтяження в частині можливості користуватися електроенергією потенційними виробниками.

Ми змогли знайти вирішення у співпраці з вінницькою компанією KNESS і приступаємо до створення системи енергозабезпечення Вінницького індустріального парку. Цей проект буде прикладом для всієї України, яким чином можна буде вирішувати подібні питання. Найголовніше, що ми будемо конкурентоспроможними з точки зору залучення інвесторів. Ідея цього Меморандуму полягає в тому, щоб дати можливість потенційному інвестору достатньо ефективно використовувати ресурси, розвивати виробництво і створювати нові робочі місця», – зауважив міський голова Сергій Моргунов.

Компанія KNESS у рамках реалізації проекту збудує комплекс інфраструктурних об’єктів, організує сервісну експлуатацію та обслуговування системи енергозабезпечення парку. Підключення споживачів Вінницького індустріального парку на класі напруги 10 кВ буде безкоштовним. ТОВ «ВІННИЦЯЕНЕРГО», яке входить до групи KNESS, надаватиме послуги з розподілу електричної енергії споживачам-учасникам Вінницького індустріального парку. Радник генерального директора, співзасновник групи компаній KNESS Юрій Таранюк зазначив, що для компанії це цікавий напрямок співпраці.

«До нас звернулися із запитанням, як можна вирішити проблему із електрозабезпеченням індустріального парку. Ми запропонувати– як з проблеми зробити інвестиційний проект. Це варіант співпраці бізнесу і місцевої влади, як на мене, – це дуже правильний варіант, коли можна синергією вирішувати ці проблеми.

Управляюча комунальна компанія має забезпечити інженерну інфраструктуру на території індустріального парку. Це надзвичайно важливий фактор, який відрізняє землю індустріального парку від інших земельних ділянок. Бізнесу, який буде планувати там підприємства, не потрібно буде витрачатися на інженерну інфраструктуру.

Ми запропонували варіант, коли наша компанія організовує будівництво малої системи розподілу, яка і буде забезпечувати учасників індустріального парку електричною енергією. Мінімальний термін реалізації цього проекту 18 місяців.

Ми вирішуємо питання не тільки міста Вінниці, а фактично усіх індустріальних парків України. Це цікавий кейс, коли ми разом пробуємо змінитити умови роботи у всій Україні», – сказав радник генерального директора, співзасновник групи компаній KNESS Юрій Таранюк.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото ВМР

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Меморандум електроенергія KNESS 
Матеріали по темі