Місто

У Вінниці учасники програми «Муніципальне житло» зможуть брати кредит на квартиру в «єОселя»

27 січня 2023, 14:06

На черговій сесії Вінницької міської ради 27 січня ухвалили зміни до Програми «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади». Передбачено, що учасники програми матимуть можливість отримати державні кошти для придбання житла в тому числі за програмою «єОселя».

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

єОселя – це нова програма доступного кредитування житла з фіксованою ставкою 3% річних, ініційована Президентом України. Така можливість надається військовослужбовцям за контрактом, медикам, освітянам та науково-педагогічним працівникам. Оформити заявку можна в додатку «Дія».

Ще одна зміна в Програмі стосується заборони на продаж придбаного за Програмою житла протягом трьох років. Це зроблено для того, щоб учасники Програми не зловживали своїм правом на участь та не перепродували квартири за ринковою ціною.

Учасниками Програми можуть бути різні категорії громадян. Це учасники бойових дій, люди з обмеженими фізичними можливостями, освітяни та медики, молоді або багатодітні сім’ї тощо.

Найбільша квота в новому об’єкті будівництва буде надаватися учасникам бойових дій за весь період протистояння російській агресії, з 2014 року. Це 34 майбутніх квартири. Тому в Програмі уточнено відповідну категорію учасників – «учасники бойових дій в російсько-українській війні.

Друга велика квота – 27 квартир для внутрішньо переміщених осіб.

«Під час війни ми зацікавлені в тому, щоб економіка громади якомога швидше розвивалася та нарощувала потужності, відтак маємо намір дати можливість поліпшити житлові умови тим людям з числа ВПО, які зареєструвалися в нашій громаді та офіційно працюють», - говорить директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов наголосив на тому, що за сприяння Вінницької міської ради учасники цієї Програми можуть отримувати і довгострокові пільгові кредити на поліпшення житлових умов.

«Людей, бажаючих взяти участь у цій Програмі достатньо багато. Лише по минулому будинку три претенденти були на одну квартиру. Якщо протягом трьох років людина є учасником цієї Програми, потім вона має право своє майно перепродати. Бо об’єктивно є люди, які чесно працюють, а є, на жаль, “ділки”. Тому ми вносимо зміни до Програми. Також включаємо додаткову категорію - учасників російсько-української війни і збільшуємо цю квоту, якщо говорити про цей будинок – то мова йде про 34 квартири. Також збільшуємо квоту по внутрішньо переміщеним особам. І відповідно, ті категорії громадян, які працюють в різних сферах бюджетних закладів - вони теж в Програмі цій. І важливо, що саме на цьому етапі є державна програма, ініційована Президентом - “єОселя”, де за 3% при підтримці державних коштів можна придбати відповідне житло. Ми також орієнтуємося на цю програму, щоб більше категорій громадян могли скористатися нею з урахуванням їх фінансових можливостей», - сказав Сергій Моргунов.

Нагадаємо, у січні цього року виконком міської ради затвердив на сесію проект рішення, яким передбачено внести зміни до Програми «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади».

В січні у Вінниці розпочали підготовчі роботи з будівництва муніципальної багатоповерхівки на Привокзальній. Минулого року почали будувати муніципальний будинок на 10 поверхів у мікрорайоні «Вишенька». Там станом на червень 2022-го вартість 1 кв. м житла становила 22 990 грн.

Програма реалізується протягом 13 років. Поліпшили житлові умови за весь період дії програми 1034 вінницькі родини, з яких 860 родин – учасники Програми.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: муніципальне житло 
Матеріали по темі