Суспільство

У Вінниці в новий корпус лікарні швидкої допомоги, що на Київській, закупили обладнання. Як проходить ремонт

4 березня 2021, 15:42

У Вінниці триває будівництво корпусу для сучасного відділення екстреної медичної допомоги у Вінницькій міській клінічній лікарні ШМД, що на Київській. Майбутні відділення уже оснащують сучасним медичним обладнанням – томографи, рентген-апарати та обладнання для МРТ-діагностики.

4 березня, під час робочого візиту до лікарні, міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що в рамках програми «Велике будівництво», до нового корпусу продовжать закуповувати обладнання – комп’ютерні томографи та ангіографи. Все для того, аби медицина була якісною та доступною.

«Це той проект, в якому ми всі дуже зацікавлені. У рамках великого інфраструктурного проекту «Велике будівництво», ми поставили уже в лікарні відповідне обладнання – томографи, рентген-апарати. Ще за державні кошти буде придбано ангеограф, томограф для МРТ. Все для того, аби медицина була якісною та доступною», – каже Степанов.

За словами міністра, загалом в Україні станом на 1 січня поточного року в усіх медичних закладах (державний, комунальних та приватних) було 305 комп’ютерних томографів. Показний, який іде на розрахунок 100 тисяч населення.

«Обсяг змін, які були зроблені і досі робляться в рамках цього великого проекту – це те, що ми закупили 161 комп’ютерний томограф і уже майже всі доставлені в лікарні. Для довідки, станом на 1 січня 2021 року, вся країна – разом із комунальними та приватними, державними закладами, мала всього 305 комп’ютерних томографів. Це показник, який йде на розрахунок 100 тисяч населення. Українці варті того, щоб лікуватися в «класних» умовах. На сьогодні у нас є головне – найкращі медичні працівники, які кожного дня це доводять», – додав Міністр.

Щодо будівництва нового корпусу Вінницької міської клінічної лікарні ШМД

У триповерховому корпусі буде кілька відділень – противошовоке, оперaційне, інтенсивної терaпії тa реaнімaції. Також у медзакладі впровадять практику, коли карета швидкої допомоги заїжджатиме до приміщення. Для цього облаштували критий пандус, який уже на половину готовий, принаймні ззовні.


Новий корпус лікарні має площу 3500 квадратних метрів, а загальна вартість робіт має скласти 270 мільйонів гривень.

На сьогоднішній день ремонтні роботи ще тривають. Уже готова лицьова частина фасаду будівлі. У приміщенні ще роботи достатньо. Ще влітку по всій будівлі провели електропроводку, облаштували вентиляційну систему, утеплили фасад, встановили ліфти, пошпаклювали стіни всюди, виклали плитку. Також облаштували водовідведення та водопостачання.

Будівля корпусу триповерхова. Є також технічний «нульовий» поверх, там розташують центральне стерилізаційне відділення і пральню. На першому поверсі розташують відділення екстреної медичної допомоги, а до головного входу зможуть під’їжджати карети «швидкої» і доставляти пацієнтів.

На другому поверсі – відділення реанімації на 18 робочих місць, третій поверх – ургентний операційний блок на 4 операційних зали, які уже готові. В кожній залі встановлене обладнання. Також буде зала теле-медицини.

Одна з операційни зал на 3-му поверсі

Корпус розрахований на 24 ліжка. Кожне ліжко буде повноцінно оснaщеним дихaльною, лікувaльною і лaборaторною aпaрaтурою, необхідною для нормaльного нaдaння допомоги пaцієнтaм.

Масштабне будівництво лікарні триває з жовтня 2017 року.

Як проходить будівництво нового корпусу лікарні - дивіться у фоторепортажі.

Рентген-апарат

Перший поверх


Нагадаємо, 4 березня з робочим візитом у Вінниці Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. Після 10 години він відвідав «ковідне» відділення у Вінницькій міській клінічній лікарні №1. Там поспілкувався із головною інфекціоністкою в області Ларисою Мороз. Під час брифінгу прокоментував, чи віднесуть Вінницьку область в «червону» зону.

Більше фото дивіться в слайдері.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: корпус лікарня ШМД обладнання Максим Степанов 
Матеріали по темі