Суспільство

У Вінниці ветерану війни в Афганістані вручили сертифікат на придбання авто

14 лютого 2020, 14:40

14 лютого відбулися урочисті заходи з нагоди 31-ої річниці виходу радянських військ з території Республіки Афганістан. У зв’язку з цим керівники міста та області привітали ветеранів Афганської війни, вручили грамоти та виділили грошову допомогу. Полковник у відставці Олександр Поліщук отримав сертифікат на суму понад 409 тисяч гривень на придбання автомобілю.

Чоловік каже, що на подібний подарунок чекав давно. Перший свій автомобіль він придбав ще в 1990-му році. Наразі Олександр Поліщук ще не має певності, яку саме автівку придбає, але зазначає, що є фанатом Volkswagen.

Проходив строкову службу ветеран Афганської війни у Львівській області. Полковник каже, що в Афганістан життя його «закидало» двічі. Втім, потрапив він туди все-таки лише раз. Коли чоловік збирався туди перший раз, з незрозумілих причин замість нього поїхав його «дублер». Тоді він носив звання старшого лейтенанта. Втім, дуже детально про службу в ті часи чоловік не розповідав. Від згадок про ті трагічні та моторошні події в чоловіка сльози накочуються на очі.

Наразі ветеран війни не втрачає життєвого запалу, намагається тримати себе в тонусі, займається домашнім господарством та доглядає за старенькою матір’ю.

Очільник ОДА Владислав Скальський та міський голова Вінниці Сергій Моргунов привітали та нагородили загалом кілька десятків учасників бойових дій на територіях інших держав.

Довідково

Війна в Афганістані тривала впродовж десяти років з 1979 до 1989 року. Учасниками бойових дій стали 3193 уродженців Вінницької області. З них 168 загинули, 2 – пропали безвісті, 185 отримали поранення, з них 116 отримали інвалідність внаслідок бойових дій.

Завершенням війни вважається виведення основних радянських військ з території Афганістану 15 лютого 1989 року.


Вінниця.info

Теги: ветерани Афганська війна 
Матеріали по темі