Суспільство

У Вінниці відкрилася вулична фотовиставка про злочини росії проти журналістів в Україні

19 серпня 2022, 14:29

У Вінниці, на Європейській площі, відкрили виставку «The War Is Not Over Yet». Вона про журналістів, які загинули, були поранені, опинились під обстрілами чи зазнали переслідувань з початку повномасштабної війни росії проти України.

За даними Інституту масової інформації, станом на 27 липня 2022 року від рук росіян загинули 37 українських і закордонних журналістів. Серед них:

● 8 – під час виконання професійних обовʼязків;

● 12 – захищаючи Україну в лавах Збройних сил;

● 17 – внаслідок російських обстрілів та катувань.

34-им медійником, який загинув від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну став Володимир Даценко, журналіст ГО «Дорожній контроль Вінниця», волонтер та захисник України. Він загинув 14 липня у Вінниці внаслідок російського ракетного обстрілу. Після початку повномасштабного вторгнення Росії Даценко допомагав патрулювати місто, займався волонтерством. Боронив Україну як доброволець. У день обстрілу Вінниці росіянами він привіз у приватну клініку свого друга, бійця «Айдару». Будівля медичного центру вигоріла вщент. Протягом двох днів Даценко був у списку зниклих безвісти. 15 липня його загибель підтвердили. На місці знайшли його обгоріле журналістське посвідчення.

«Виставка The War Is Not Over Yet – вияв солідарності з українськими медійниками та медійницями, які борються за правду, ризикуючи власним життям. Вони залишають свою професійну діяльність і стають до лав Збройних сил України. Вони ведуть активну боротьбу на інформаційному фронті, фіксуючи хід війни і розповідаючи про неї правду світові. Завдяки українським журналістам, фотографам, операторам та фіксерам міжнародна спільнота дізнається про новини з фронту й бачить докази воєнних злочинів росіян», – повідомляють в ІМІ.

Побачити фотовиставку у Вінниці можна до 19 вересня на площі Європейській.
Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: журналісти війна фотовиставка 
Матеріали по темі