Місто

У Вінниці відкрили спортивний комплекс з басейном. Фото

7 грудня 2021, 12:51

Відновлення роботи спорткомплексу з басейном – багаторічна мрія вінничан і жителів Замостя, яка здійснилась в 2021 році. 7 грудня у Вінниці після капітального ремонту відкрили СКА, який назвали «Аква-Він». Тут вже займаються спортсмени.

Басейн, побудований у 1972 році, перестав працювати в 2006-у році, бо був в аварійному стані. Потім змінився власник будівлі - у 2014 році Міністерство оборони передало СКА на баланс місту. Для комплексної реконструкції потрібні були десятки мільйонів. Тому мерія шукала партнерів. У 2015 році підписали Меморандум з поляками, але не склалось, інвестор розірвав угоду. В 2018 році з міського бюджету виділили перші 4 млн грн для початку робіт. В 2019-му отримали перші 8,1 млн грн з держбюджету. Завершили все у 2021 році. Кошти йшли з міського бюджету і дофінансувала держава, включивши об’єкт в перелік проектів «Великого будівництва».

Сьогодні на відкритті спорткомплексу був екс-прем’єр та мер Володимир Гройсман, народна депутатка Ірина Борзова, голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов та голова обласної ради Вячеслав Соколовий.

Тепер в спорткомплексі можуть проводити змагання з плавання та ігрових видів спорту. Тут працює перший муніципальний 25-метровий басейн у місті, який зможе відвідувати до 300 людей на добу. Також облаштували гімнастичні, атлетичний та ігровий зали, глядацькі балкони. Є зона відпочинку. Важливо, що спорткомплекс адаптований для людей з інвалідністю тут є пандуси, ліфт, підіймач в басейні.

В новій ігровій залі вже сьогодні грали в баскетбол команди Вінниці та Калинівки, виступили художні гімнастки і чар-лідерки. Спортсмени здійснили перші запливи у новому басейні. Серед них і олімпійський чемпіон Павло Хникін. А у тренажерному залі хлопці качають м’язи. Як займаються в новому спорткомплексі «Аква-Він», згодом дивіться у фоторепортажі на Вінниця.info.


«Комплекс мають передати на баланс спортшколи №3, щоб на його базі змогли займатись вихованці комунальних ДЮСШ. Повноцінно спортивний центр запрацює за кілька тижнів - у січні. Тоді в «Аква-Він» повідомлять про режим відвідування та варіанти абонементів», – зазначив міський голова Сергій Моругнов.

Історія реконструкції

Будівля спортивного комплексу зведена у 1972 році. У вересні 2014 року прийнята постанова Кабміну щодо передачі цього комплексу в комунальну власність міста. Площа самого СКА близько 3400 квадратних метрів. Наприкінці 2018 року почали реконструкцію із заміни даху, щоб зберегти будівлю. Відкрити спортивний комплекс спочатку мали в 2019 році. Але не відкрили.

В 2020 році на той час керівник департаменту капітального будівництва повідомив, що загальна кошторисна вартість реконструкції становить 77 мільйонів гривень. «Минулого року на реалізацію цього проекту ми отримали часткове фінансування з держбюджету, у цьому році роботи продовжуються виключно за рахунок міського бюджету», казав він.

У вересні 2020 року Вінницький міський голова Сергій Моргунов повідомляв, що роботи фінансуються з міського бюджету, але подали заявку до Державного фонду регіонального розвитку, щоб завершити об’єкт у 2021 році.

В результаті, загальна кошторисна вартість реконструкції склала – 81,8 млн грн. Договоріна ціна об’єкта 77,1 млн грн. З яких – 61,1 млн місцевий бюджет, 8,2 млн грн – державний бюджет по цільовій програмі на реконструкцію басейнів та 12,4 млн державний бюджет по програмі «Велике будівництво».

Як було в 2014 році

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: спорткомплекс на Янгеля 
Матеріали по темі