Місто

У Вінниці відреставрують «будинок залізничників». Оголосили тендер на 14 мільйонів

9 жовтня 2020, 17:06

Департамент міського господарства Вінницької міської ради оголосив тендер на проведення робіт з реставрації пам’ятки архітектури місцевого значення «Житловий будинок залізничників» по вул. Замостянській, 27. Очікувана вартість закупівлі – 14, 128 млн гривень.

Тендерною документацією передбачена повна заміна перекриття, реставрація балконів та фасаду, встановлення нових вхідних дверей. Будівлю планують облаштувати підсвіткою.

Варто відмітити, що кошти на виготовлення проектної документації на реставрацію будівлі Вінницька міська рада виділила ще в листопаді 2018 року. Але тільки зараз, після проведення тендеру, приступлять до робіт.

Історія будівлі.

Колись на місці будинку залізничників була розташована Вознесенська церква, яку збудували у 1911 році за проектом архітектора Григорія Артинова. У 1929 році Вознесенський храм припинив своє існування, радянська влада прийняла рішення передати будівлю під кінотеатр. Під час звільнення Вінниці від фашистських загарбників у 1944 році будівля була повністю зруйнована - у неї влучила авіаційна бомба. Теперішній будинок зводився у післявоєнний період (у 1946-1947 роках) за проектом, виконаним організацією «Облпроект» під керівництвом головного архітектора області Антонія Крейчі, який працював на цій посаді з лютого 1946 року по листопад 1949 року.

Новини в зручному форматі в нашому Телеграм-каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, архівні фото редакції

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: архітектура Вінниці будинок залізничників 
Матеріали по темі