Культура

У Вінниці відтворили сорочку з картини XIX-го сторіччя

24 квітня 2020, 14:42

В ентомайстерні «Коло» вирішили відтворити загальний образ із картини «Дівчина з Поділля» художника Василя Тропініна, і зокрема – вишиту сорочку, в яку була вдягнена дівчина з полотна. Анастасія Фоміна, членкиня етномайстерні та авторка проекту, зазначає, що ця картина є одним з найдавніших зображень жіночої вишитої сорочки Східного Поділля і датується початком ХІХ-го сторіччя. Презентували роботу 24 квітня.

Про це розповіла авторка проекту Анастасія Фоміна на своїй сторінці у «Фейсбук».

«Основні техніки вишивки: низь замкова (найпоширеніша техніка вишивки на Східному Поділлі) та поверхниця (притаманна кільком південним районам Вінниччини). Всі деталі сорочки змережано вручну традиційним швом «подільський черв’ячок»», ‒ зазначила майстриня в своєму дописі.

«Дівчина з Поділля» є однією з найвідоміших картин російського художника-портретиста Василя Тропініна.

Довідково

Василь Тропінін проживав в селі Кукавка Могилів-Подільського району Подільської губернії (зараз Могилів-Подільський район Вінницької області) впродовж 1804-1812 та 1818-1821 років. За цей час він створив багато картин, присвячених саме українській культурі та побуту: «Весілля в Кукавці» (1810), портрети українських селян ‒ «Дівчина з Поділля», «Українець», «Українка», «Молодий український селянин», «Хлопчик з топірцем», а також портрети сімейства Маркових, у кого перебував у кріпацтві.


Нагадаємо, 23 квітня вінницький режисер презентував короткометражний фільм про життя на карантині. Особливістю картини є той факт, що всі кадри актори знімали самостійно або залучали до зйомок членів своїх родин.

Вінниця.info, відео ‒ з YouTube-каналу «Доби», фото ‒ з фейсбук-сторінки Анастасії Фоміної

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: культура етномайстерня вишивка 
Матеріали по темі