Суспільство

У Вінниці відзначили 30 ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи. Фото

14 грудня 2020, 13:17

14 грудня до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відзначили 30 вінничан, які разом із сотнями українців у 1986 році після вибуху в Чорнобилі героїчно та самовіддано приборкували «мирний атом». Ліквідаторам предали грошові премії, грамоти, подяки міськради та її виконкому.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

В міськраді зазначають, що 10 листопада 2006 року Указом Президента України № 945/2006 була заснована пам’ятна дата — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначається 14 грудня. Саме в цей день був введений в експлуатацію захисний саркофаг над зруйнованим енергоблоком атомної станції в Чорнобилі.

Довідка:

Загалом у Вінниці мешкає 2 523 особи, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС:

  • 1 категорії – 909 осіб;
  • 2 категорії – 691 особа;
  • 3 категорії – 353 особи;
  • дружин, померлих громадян – 280 осіб;
  • потерпілих дітей – 290 осіб (в тому числі 4 дитини з інвалідністю).

З державного та обласного бюджету на компенсації та пільги у цьому році було виділено 8,693 млн. грн. Видатки для забезпечення безкоштовними ліками громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи склали – 1,248 млн.грн. За рахунок коштів державного фінансування 170 осіб отримали послуги санаторно-курортного лікування.

Також в рамках комплексної програми «Основні напрямки соціальної політики Вінницької міської територіальної громади на 2015-2021 роки», провели ряд заходів спрямованих на допомогу чорнобильцям.
Нагадаємо, раніше вінницькі історики опублікували документ, в якому йдеться про участь вінничан в перші місяці ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – з сайту міської ради

Теги: Чорнобильська катастрофа ліквідатори відзнака премії 
Матеріали по темі