Суспільство

У Вінниці військові медики отримали нагороди Православної Церкви України

10 вересня 2020, 14:18

10 вересня у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Вінниці нагородили церковними відзнаками лікарів Військово-медичного центру Центрального регіону. Медики отримали медалі «Святого Юрія Переможця», «За жертовність і любов до України», а також благословенні грамоти Предстоятеля.

Про це повідомили у Вінницько-Барській єпархії Української Православної Церкви.

Перед нагородженням митрополит Симеон нагадав, що у 2014 році священник Олексій Волков разом із мобільним госпіталем, що був сформований на базі ВМКЦ, відправився на схід, де тоді розпочалася неоголошена війна проти України, щоби духовно підтримати медиків і бійців.

«Священники і віряни Вінниччини підтримували військовослужбовців на сході і безпосередньо у вінницькому медичному центр, куди привозили поранених для лікування та реабілітації. Ця співпраця триває і до сьогодні. А нинішнє нагородження, яке відбулося за декілька днів до великого свята Вінницької землі – дня Вінницьких святих (14 вересня), є проявом вдячності Православної Церкви України військовим медикам за їхню нелегку працю, мужність і героїзм. На цьому наголосив митрополит Симеон перед врученням нагород», – йдеться на сайті єпархії.

Сьогодні військові медики отримали медалі «Святого Юрія Переможця», «За жертовність і любов до України», а також благословенні грамоти Предстоятеля.

Серед нагороджених – керівник Військово-медичного центру полковник Олександр Завроцький, знаменитий хірург генерал Андрій Верба, який провів першу в історії незалежної України операцію в польових умовах у зоні АТО, а також медики: Анатолій Ковальчук, Олександр Столяренко, Аліса Щур, Олег Гончаров, Олександр Панчук, Олександр Варченко, Марина Олійник і Наталія Дронгаль.


Вінниця.info, фото Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви

Теги: військові медики нагорода 
Матеріали по темі