Суспільство

У Вінниці вшанували пам'ять загиблих в Другій світовій війні. Фото

8 травня 2021, 13:25

В День пам’яті та примирення і до Дня перемоги над нацизмом вінничани вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні. У Вінниці на Європейській площі поклали квіти до Меморіалу слави і пам’ятника учасникам АТО керівники міської ради, обласної державної адміністрації, обласної ради та депутати.

Цього року до Меморіалу слави прийшла і 98-річна ветеранка Ольга Іванівна Твердохлєбова. Вона у воєнні роки була направлена у радіорозвідувальний дивізіон, брала участь у визволенні Варшави та Берліна. Саме у Берліні жінка зустріла Перемогу.

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні є нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися. Саме тому гасло українців «Ніколи знову».

За даними Інституту Національної пам’яті, у війні взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема, Голокост), а також уперше і востаннє використана атомна зброя. До армій ворожих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдатів, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновниць) і сформовано нову систему міжнародних відносин.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото з сайту міської ради та сторінки Наталі Заболотної

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: День пам’яті та примирення День перемоги 
Матеріали по темі