Суспільство

У Вінниці вшанували захисників Донецького аеропорту, оборона якого тривала 242 дні

20 січня 2022, 13:00

20 січня 7 років тому завершилися бої за Донецький аеропорт. Героїчна оборона ДАП тривала 242 дні. Саме того дня зафіксували найбільші втрати серед українських захисників під час оборони аеропорту – загинув 41 військовослужбовець ЗСУ. Загалом оборона Донецького аеропорту забрала життя 28 вінничан – «Кіборгів», а 8 вінничан загинули...

Уже сім років Україна вшановує подвиг відважних захисників Донецького аеропорту. У Вінниці відбулося покладання квітів до інтерактивної Стели пам'яті Героїв.

«Сьогоднішній день для мене дуже важкий. Я його пам’ятаю, як вчора – це день останньої евакуації з аеропорту. Я військовий лікар, у самому аеропорту службу не ніс, ми на літаках залітали і вилітали звідти. Ми виїхали з аеропорту, а через годину аеропорт «впав». Ми мали забрати останніх 27 чоловік, але не вийшло. Там загинули і наші вінничани – 8 офіційно і 3 добровольці.

Важливо пам’ятати тих, хто захищав землю. Завдяки ним, ми зараз тут стоїмо. Пам’ятати треба. Тут тихо і спокійно. Там Сталінград відпочивав», – каже Андрій Грачов.

День захисників Донецького аеропорту відзначається 16 січня, а як пише АрміяInfom, керівництвом ЗСУ ініційовано відзначення Дня вшанування захисників Донецького аеропорту 20 січня – у день, коли завершилася оборона, а Україна водночас втратила у ДАП найбільше своїх синів.

Коротка хронологія події 2015 року

У ніч з 16 на 17 січня 2015 року до нового терміналу ДАП прибуває підкріплення від 90-го окремого аеромобільного батальйону у складі 15 осіб, які одразу вступають у бій. 17 січня кіборги відбили в бойовиків частину території аеропорту, завдавши їм втрат, евакуйовано 23 поранених українських бійців та вивезено тіла трьох загиблих.

20 січня 2015 року бойовики підірвали колони, які тримали перекриття аеропорту.

Саме 20-го січня зафіксовано найбільші втрати серед українських захисників під час оборони ДАП – загинув 41 військовослужбовець Збройних Сил України.

Власне, 20 січня 2015 року завершилася оборона летовища. А тому цей день вважається завершенням героїчної оборони аеропорту.

Уже 21 січня 2015 року сили АТО почали вихід з ДАП через руйнування об’єкта.

За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт загинули понад 200 військових, з них 8 – із Вінниччини:

  • Буйлук Анатолій Андрійович
  • Зулінський Сергій Миколайович
  • Камзінов Шайдула Хайрулович
  • Кондратюк Олександр Іванович
  • Скляров Дмитро Сергійович
  • Осаулко Юрій Леонідович
  • Франишин Дмитро Юрійович
  • Шевчук Леонід Володимирович.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: вшанування пам'яті Донецький аеропорт захисники 
Матеріали по темі